Okunma

Apple’dan 65 Milyon Dolar Yardım


27 Eylül 2013 Cuma 05:24
Apple’dan 65 Milyon Dolar Yardım

2002 yılında kurulan ve dünya çapında AIDS, tüberküloz ve sıtma hastalıklarıyla mücadele eden The Global Fund enstitüsünün 2006 yılında hayata geçirdiği başarılı organizasyonlardan biri olan RED, birçok küresel markanın desteğini alarak günümüze kadar ulaştı.

Yiyecek sektöründen giyime, medyadan teknolojiye çeşitli markaların destek verdiği organizasyona başından beri katkı sağlayan markalardan biri de Apple oldu. RED’in tanınmış isimlerinden ve öncülerinden U2 grubu solisti Bono’nun girişimleri ile Apple’ın da dahil olduğu organizasyonda kırmızı renkli ürünlerin satışından gelen karların en az yarısı Afrika’da ve dünyanın yoksul bölgelerinde AIDS ile mücadeleye aktarılıyor. 


Steve Jobs, Bono ve U2 grubu ilk (Product)RED iPod Nano’yu Tanıtıyor. 2006

Özellikle son yıllarda Product(RED) logolu ürün sayısını artıran Apple’ın bugüne kadar organizasyona 65 milyon dolarlık bir katkı sağladığı Bono tarafından açıklandı. Apple ilk kez 2006 yılında kırmızı renk (Product)RED logolu iPod Nano üreterek kampanyaya dahil oldu ve zaman içinde farklı iPod modelleri, çeşitli cihazlar için kılıflar ve diğer aksesuarlar ile organizasyona destek verdi.

Hali hazırda iPod Shuffle, iPod Touch, iPad Smart Cover, iPad Mini Smart Cover, iPad Smart Case ve iPhone 4S Bumper ürünlerinin kırmızı renkleri Product(RED) logosu ile yardım organizasyonu dahilinde satılıyor.

Apple’ın (Product)RED ürün sayfasına buradan, RED organizasyonu resmi sitesine ve destek veren tüm markalara ise buradan ulaşabilirsiniz…

:: Şirketlerin yardım kampanyaları hakkında neler düşünüyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Apple’dan 65 Milyon Dolar Yardım”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yazık 150mikyar dolar paraları var ve sadece 65 milyon dolar yardım yapıyorlar biraz bill gatesi örnek alsınlar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  gerizekalı atkadasım red urunleri normalden pahalı degil aynı.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple fani olarak reklam kokan hareketler bence gercek degil

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kdr göstermelik de olsa 65 milyon dolar kim bilir kaç insana derman olmuştur. Firmayı sevmiyor bile olsanız bu yardımı küçümsemek yardımı alan insanlar için haksızlık olur. Zaten bu yardımı firma değil product(Red) ürünlerini normalden fazla fiyat vererek satın alan insanlar yapıyor. Haberde yer verilmemiş. Product(Red) ürünleri normal ürünlerden fiyat olarak fazladır. Bunun nedeni de işte bu insanlara yardım.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  göstermelik

 6. SDN Okuru dedi ki:

  65 milyon insanlığa gitti kardeş, niye insanları ayırıyorsun? İnsanı insan olduğu için sevmeyi öğrensene.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Reklam için yapılan bağış !

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Apple 65 milyon dolar yardım eder ertesi gün haber olur, Bill Gates afrika asyalı hastalıklar için 31 milyar dolar yardım eder haber olmaz.. İphone’nun Bi vida boyu kaldı haber yapılmadık.. İğreniyorum bu sömürü şirketinden. Ez az 40 akıllı tel kullandım, iphone 5 alınca neden aldığıma cevap bulamadım..

 9. SDN Okuru dedi ki:

  65 milyon dolar kızıl haç a gitti yani… 🙁

" Apple’dan 65 Milyon Dolar Yardım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan 65 Milyon Dolar Yardım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan 65 Milyon Dolar Yardım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "