Okunma

Apple’dan Çin’e Büyük Yatırım


27 Ekim 2010 Çarşamba 16:00
Apple’dan Çin’e Büyük Yatırım

Apple, Çin pazarına özel bir online mağaza açmaya karar verdi. Büyük elmanın online mağazasında iPhone 4, iPad, iPod, Mac satışının yanı sıra Mac’e özel donanım pazarlaması yapılacak ve ücretsiz nakliye hizmetiyle, onlarca farklı avantajdan yararlanılabilecek.

Apple’ın Çin mağazasındaki sürprizler bu kadarla da sınırlı kalmayacak: Uzak doğu mağazası, iPod NANO Red çeşitlerinin bulunduğu tek online dükkan olma özelliğini de taşıyacak.

Elmanın ani sevdası

Büyük elma, ani bir Çin sevdasına kapılmış gibi görünüyor. Bunun en önemli nedeniyse, şirket politikalarına ilişkin eleştiriler. Birkaç ay önce Lenovo kurucularından Liu Chuanzhi, Apple’ın Çin pazarını ihmal ettiğini savunmuş ve firmaya yönelik ağır eleştirilerde bulunmuştu.

 

Liu Chuanzhi’nin eleştirilerine halktan da önemli destek gelince, otoritelere göre Steve Jobs ve arkadaşları müdahalenin şart olduğunu düşündüler ve pozisyonlarını güçlendirmek için manevra yapmayı kararlaştırdılar.

:: Apple’ın Çin hamlesi hakkındaki görüşleriniz nedir?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan Çin’e Büyük Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Çin’e Büyük Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Çin’e Büyük Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "