Apple’dan dikkat çeken Apple Pencil patenti


17 Şubat 2021 Çarşamba 00:03
ABONE OL
Apple’dan dikkat çeken Apple Pencil patenti

ABD’li teknoloji devi Apple, teknolojinin öncüsü olmaya devam ediyor. Almış olduğu her yeni patent ile teknolojisini bir adım daha öne çıkarmayı hedefleyen şirketin bir sonraki hamlesi ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘nden değiştirilebilir uçlara sahip olan Apple Pencil için yeni bir patent alan şirket, önümüzdeki yıllarda bu patenti hayata geçirmeyi hedefliyor.

Mevcut Apple Pencil, eğime ve kuvvete son derece duyarlı olarak geliştirilerek kaliteli çizimler yapmanıza olanak sağlayan bir teknolojiye sahip. Aynı zamanda manyetik yapışma özelliği sayesinde gecikme süresi neredeyse sıfır olan Apple Pencil, iPad cihazlar üzerinde özellikle çizim ve modelleme tarafında başarı ile kullanılıyor. Şirketin almış olduğu yeni patent ile mevcut Apple Pencil teknolojisi birleştirilirse ortaya kullanıcıların kullanmaktan zevk alacağı bir teknoloji çıkacak.

Tüm Apple cihazlarını kontrol edebilecek

apple

Şirketin almış olduğu patent ile Apple Pencil bundan böyle farklı uçlara sahip değiştirilebilir ve içerisinde sensörler bulunan dokunmatik bir tasarıma sahip olacak. Lightning bağlantı noktası ile uçları kolayca değiştirilebilen yeni Apple Pencil patenti, içerisinde bulunan sensörler sayesinde Macbook, iMac ve Apple TV gibi Apple ekosisteminin içerisinde bulunan teknolojik cihazları kontrol edebilecek. 

Yeni patent, farklı şekillerdeki uçları ile iPad üzerinde 3D modellemeler yapan kullanıcıların ilgisini çekecek bir teknoloji olacak. Değiştirilebilir her ucun farklı özellikleri olacak ve bu özellikler sayesinde üst seviye çizim ve modelleme deneyimi yaşatacak. Apple şirketinin almış olduğu yeni patent, aynı zamanda değiştirilebilir uçları sayesinde Apple Pencil’in ömrünü de uzatacak.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
yunusaticioglu
yunusaticioglu
19 gün önce

apple pencil uçlarını apple storedan temin edebilirsiniz

" Apple’dan dikkat çeken Apple Pencil patenti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan dikkat çeken Apple Pencil patenti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan dikkat çeken Apple Pencil patenti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme