Okunma

Apple’dan ilginç bir patent daha!


29 Ocak 2017 Pazar 16:10
Apple’dan ilginç bir patent daha!

Günümüzde teknolojik gelişmelerin başını çeken Apple, Samsung ve LG gibi devlerin ardı arkası kesilmeyen bir patent alma yarışı içinde oldukları zaten bilinen bir gerçek.

Televizyondan akıllı telefona, güneş enerjisi sistemlerinden ev aletlerine varıncaya kadar birçok farklı alanda birden sürdürülen bu yarışta, yer yer farklı ve bir o kadar ilginç patentler de ortaya çıkmıyor değil.

Apple’dan ilginç bir patent daha!

Şimdi sizlere bahsedeceğimiz bu ilginç paten başvurusu ise, Apple tarafından yapılmış.

17-01/29/apple-ilginc-bir-patent-daha-2.jpg

Yukarıdaki görselde görebileceğiniz bu patent başvurusu ilk bakışta pekte bir şey ifade etmiyor olabilir.

Ancak yakından bakıldığında bu patentin bir çeşit su arıtma veya su buharlaştırma cihazına benzediğini söylemek pekte yanlış olmaz.

Ayrıca bu cihazın Apple’ın Mercedes ile yaptığı bir anlaşma sonucu geliştirdiği, bir araç teolojisi olabileceği ihtimali üzerinde de durulduğunu belirtmekte yarar var.

Yürütülen bu tahminler ne kadar doğru bilmeyiz. Zira bu patentle ilgili, yukarıdaki görsel dışında, başka hiçbir bilgi bulunmamakta.

Dolayısıyla söz konusu bu patentin ne işe yaradığı, daha doğrusu hangi madde için kullanılacağını, maalesef ancak ilerleyen günlerde gerçekten kullanıldığı takdirde öğrenebileceğiz.

:: Siz bu yeni patent hakkında neler düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Işıktaş

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Apple’dan ilginç bir patent daha!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hidrojen üretimi ile alakalı olabilir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni bir pil/enerji kaynağı teknolojisi olabilir. Neticede firmanın ürünlerinin enerji kaynağına ihtiyacı var. Ergin sezen

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu apple'ın elektronik sigara patenti başvurusu arkadaşlar 🙂

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yorumlardaki Saçmalamanın Tarifi Yok 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Suyla calıslan araba patenti

 6. SDN Okuru dedi ki:

  SUYLA ÇALIŞAN ARABA

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Su ile çalışan motor olmasın bu

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bunu kimden çalmış acaba?

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Yakında pili dayanmayan iphonelarımızdan su içebileceğiz!!!!!

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Şey falan yaparlar mı acaba bunun içinde hani telefonlarda yapıyolar ya. Anlaşma yapıyosun taksitler ödüyosun sürekli yenisi çıkınca onuda alıyosun ya hemen 🙂

" Apple’dan ilginç bir patent daha! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan ilginç bir patent daha! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan ilginç bir patent daha! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "