Okunma

Apple’dan İşletim Sistemi Salvosu!


21 Ekim 2010 Perşembe 07:30
Apple’dan İşletim Sistemi Salvosu!

Apple, iOS‘larında bulunan çoklu dokunmatik kullanım yapısını Mac OS X Lion’a da taşıyor.  Mac OS X Lion, Mac OS X Snow Leopard’ın 2011 yazında piyasaya sürülecek halefi konumunda. 2011’de Mac ve Lion OS X kullanıcıları, basit darbeler ve jestlerle (ilk aşamada Apple MagicPad ve Magic Track yardımıyla) bilgisayarlarını “dokunmatik olarak” kontrol edebilecek. 

Aynı dönem içerisinde çoklu dokunmatik yapıyı destekleyen diğer donanımlar da satışa sunulacak. Hareketler, “Mission Control” ismiyle tanınan Mac yönetim merkezinde birleştirilecek. 

OS X Lion’ın tek kozu bu değil: Artık tüm Mac’lerde, iPad kontrol yapısını andıran “Launchpad” adlı bir arabirim bulunacak. Zarif Launchpad ile pek çok uygulamaya tek tıkla ulaşılabilecek.

iPad’lerin pek çok görsel yeteneği, öncüsüne göre stabil yapı (firmanın iddialarına göre) ve bu kadar görselliğe rağmen daha yüksek hız da (yine iddiaya göre) Mac OS X Lion’ın cephanesindeki silahlar arasında konumlanacak.

Mac OS X Lion


Mac OS X Lion


Mac OS X Lion


Mac OS X Lion


::  Mac OS X Lion’un başarılı olacağını düşünüyor musunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan İşletim Sistemi Salvosu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan İşletim Sistemi Salvosu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan İşletim Sistemi Salvosu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "