Okunma

Apple’dan kulaklık hoparlör geliyor!


07 Şubat 2017 Salı 19:30
Apple’dan kulaklık hoparlör geliyor!

Apple’ın aldığı son patentle birlikte oldukça ilginç bir tasarımla karşı karşıyayız denebilir. Çünkü bu patent, hem kulaklık hem de hoparlör olarak kullanılabilen bir cihazı işaret ediyor.

Apple’dan hoparlör kulaklık hibriti geliyor!

Aslına bakarsanız kulaklık olarka kullanılırken bir anda hoparlöre dönüşebilen cihazlar ilk kez ortaya çıkmıyor. Bir süredir ortalıkta varlar fakat son kullanıcı tarafından pek de tercih edilen bir ürün değil diyebiliriz. Fakat bu durum Apple gibi bir trend belirleyici firma sayesinde değişebilir.

Peki Apple’ın halihazırda piyasada bulunan fikirlerden farklı olan düşüncesi nedir? Hemen söyleyeyim, Apple’ın aldığı patentte görülen cihaz direkt olarak kulak içi kulaklık olarak hizmet verecek. Üzerinde bulunan bir düğme ya da klips sayesinde kulağınızdan çıkardıktan sonra 90 derecelik açıyla yukarı doğru kalkacak ve stereo hoparlör olarak görev alacak.

Böyle bir konseptte tabii ki akla gelen ilk şey, “kulaklık kulağımızdayken bir anda hoparlör moduna geçerse ne olacak?” sorusu. Apple’ın aldığı patente göre cihaz bir güvenlik mekanizması barındırıyor ve kulaklık kullanıcının kulağındayken kesinlikle hoparlör moduna geçemiyor. Tabii bunun nasıl bir garantisi olabilir bilemiyoruz.

Patentin aslında 2011 yılından beri alınmak için uğraşıldığını ama ancak bu yıl içerisinde onaylandığını da belirtelim. Ayrıca Apple’ın sonunda böyle bir konsepti patentlemesinin ardından piyasaya bu tarz bir ürün süreceğinin de kesin olmadığını belirtmek durumundayız.

17-02/07/headphone-speaker-hybrid-2.jpg

:: Apple’ın aldığı patent hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Apple’dan kulaklık hoparlör geliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Onlar Yapar Türkiye Bakar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Gerçek olmayacak. Ağlayım isheepler.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yukarda yorum yapanlar silikon vadisinde calısyorlar heralde

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Cikinca tekrar yazarsiniz nasil olsa buraya. Dereyi gormeden pacalari sivamamak gerek.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Appleda kimi taklit edeceğini şaşırdı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Sony WH505 taklidi ***** o aynı zamanda kablosuz kulaklık 16gb hafızası olan bir Walkman… Apple bu cihazı çıkardıktan 5 sene sonra ekler o özellikkleride. Var olan şeylerin patentini rüşvet mi verip alıyor acaba? Troll şirket…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Çok gerekli

 8. SDN Okuru dedi ki:

  AKG'de zaten var.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  test

 10. SDN Okuru dedi ki:

  fdfdfgdgfdgf

" Apple’dan kulaklık hoparlör geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan kulaklık hoparlör geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan kulaklık hoparlör geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "