Okunma

Apple’dan Nano Sim Atağı


27 Mart 2012 Salı 07:45
Apple’dan Nano Sim Atağı

Apple, Nokia ve RIM gibi firmalar arasında kıyasıya bir nano sim kart rekabeti yaşanıyor. Çünkü Nano SIM standartlarının belirlenmesi gerekiyor ve firmalar kendileri patentlemek için büyük çaba sarfediyor.

Geçtiğimiz günlerde Nano SIM kartlar hakkında Apple ile Nokia‘nın fikirler ortaya attığını ve RIM firmasının da Nokia’yı desteklediğini sizlere iletmiştik.

Bugün ortaya çıkan bir iddia ise Apple‘ı bir adım öne çıkaracak gibi. Çünkü Nano SIM tartışmaları yaşanırken asıl problemin, lisans almak isteyen firmaların patent sahibi firmaya belli bir ücret ödemek zorunda olduğu ortada.

Apple ise bu konuda centilmence davranarak Nano SIM patentini alması halinde diğer firmalara ücretsiz olarak lisans vereceğini açıkladı.

Özellikle Avrupa’da GSM operatörleri tarafından daha çok desteklendiği bilinen Apple‘ın bu savaşı kazanacağı düşünülüyor.

:: Sizce Nano SIM kartlar gerekli mi? Gerekliyse lisans savaşını kim kazanır dersiniz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Apple’dan Nano Sim Atağı”

 1. godzilla87 dedi ki:

  kesinlikle gerekli nano sim. kazanılacak alana pil ömrünü arttırıcı takviyeler yapılabilir. aynı işi gören daha küçük bir şey varsa neden o olmasın

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’in sağı solu belli olmaz. Sıkışınca patent davası açar kesin.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  hahaaha samsung gözükmüyor :-P:-P

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kaybederiz dayı biz o kadar küççük şeyi 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kim kazanırsa kazansın biz kazanalım da yani tüketiciler kazansında sonuç da bunun bize faydası geri dönüşleri nasıl olacak bunlar önemli dimi?

 6. Ghost34 dedi ki:

  apple’dan beklemediğim bi hareketti, ilerde görücez bakalım patent davası açacak mı

" Apple’dan Nano Sim Atağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Nano Sim Atağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Nano Sim Atağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "