Okunma

Apple’dan Özel iPad Sayfası


22 Kasım 2013 Cuma 16:00
Apple’dan Özel iPad Sayfası

Geçtiğimiz ay sonu iPad Air ve Retina ekranlı iPad mini modellerini tanıtan Apple,  bir yandan yeni modellerin tanıtımını sürdürüken, bir yandan da ilk kez 2010 yılında piyasaya sürdüğü cihazın yarattığı devrimin izlerini gözler önüne seriyor.

Resmi sitesine iPad ürün sayfasından ayrı özel bir iPad sayfası ekleyen şirket, iPad’in ne kadar farklı işlerde, hangi amaçlarla kullanıldığına dikkat çekiyor. “Life on iPad” başlığı ile sunulan sayfada 6 farklı hikaye bulunuyor ve iPad’in ilginç kullanım alanları gösteriliyor.

Bu hikayelerde rüzgar enerjisi endüstrisinden tıbba, off road yarışlarından sanata kadar birçok alanda iPad’in kullanım şekilleri anlatılıyor.

Örneğin, Siemens Energy şirketi yerden 250 feet yüksekliğindeki rüzgar türbinlerinde çalışan tekniklerlerin iPad sayesinde büyük yükten kurtulduğunu belirtiyor. iPad sayesinde zorlu hava koşullarında ve fiziksel şartlarda kullanmak zorunda kaldıkları ciltler dolusu teknik içerik, binlerce sayfadan oluşan planlar ya da ağır dizüstü bilgisayarlara olan ihtiyaç ortadan kalkmış durumda.

Bir diğer örnek ise Off-Road  yarış pilotlarından geliyor. Riviera Yarış Takımı’nın sahibi ve sürücüsü Mark Post, bu tür yarışların savaş gibi olduğunu, yerden ve havadan verilecek desteğin yarışı kazanmak için büyük önem taşıdığını vurguluyor ve iPad’in kendi takımlarını daha verimli hale getirdiğini belirtiyor. Mark Post ve ekibi iPad’de Motion X GPS HD uygulamasını kullanıyor ve yarış sırasında ihtiyaç duyduğu bilgilere en kısa yoldan ulaşıyor.

iPad özel sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

:: iPad’in günlük kullanım alanlarının daha da genişleyeceğini düşünüyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Apple’dan Özel iPad Sayfası”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Saçmalığa bak; buna kadir bile inanmaz. Dostum ipadde aynı anda iki uygulamayı yan yana görebiliyor musun sen odan bahset bana. Siemens Note 10.1 i gördükten sonra eminim şimdi eşşek kadar pişmandır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten apple 1998 yilinda egitim icin cizim tableti cikarmisti Newton diye o bile cok guzel calisiyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ya nederlerse desinler, kaliteli malzemesiyle, işletim sistemi ile arkasında büyük bir firmanın oluşuyla tabletlerin atası ve hala liderliği elinden bırakmayan İpad…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  son manzara muhteşemm :))))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kesinlikle evet

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır

 7. SDN Okuru dedi ki:

  hayir mi? hayir diye yorum mu olurmus?…
  neye hayir sana hayir sen gelme u..n …

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Evet

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ne yani aynı görevleri diğer tabletler de yapamazlar mı?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  muhteşem tek kelimeyle…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Ipad bir harika

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Hayir

" Apple’dan Özel iPad Sayfası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Özel iPad Sayfası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Özel iPad Sayfası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "