Okunma

Apple’dan Portre Aydınlatma odaklı iPhone X reklamı!


13 Ocak 2018 Cumartesi 10:00
Apple’dan Portre Aydınlatma odaklı iPhone X reklamı!

Apple, özellikleri ve fiyatı ile çok konuşulan teefonu iPhone X için yeni bir reklam filmi yayınladı. Yeni videoda iPhone X ve iPhone 8 Plus‘a özel olan Portre Aydınlatma Modu üzerinde duruluyor.

Portre Aydınlatma odaklı yeni iPhone X reklamı!

Apple, Eylül ayında tanıttığı onuncu yıla özel telefonu olan iPhone X için reklam kampanyalarına hızla devam ediyor. Neredeyse çerçevesiz ekranı ile öne çıkan iPhone X’un son reklam filminde daha çok kamera özellikleri üzerinde durulmuş.

Portre aydınlatma

Apple, 2016 yılında tanıttığı ilk çift kameralı telefonu olan iPhone 7 Plus için Portre Modu özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özelliği daha da geliştiren şirket stüdyo ortamındakine benzer ışıklandırma efektleri sunan Portre Aydınlatma özelliğini Eylül ayındaki etkinliğinde tanıttı.

Portre Aydınlatma özelliği sadece iPhone X ve iPhone 8 Plus’ta kullanılabiliyor. Apple, iPhone X için yayınladığı son reklamında bu moda odaklanıyor. Şirket daha önce iPhone 8 Plus reklamında bu özelliği tanıtmıştı.

Portre Aydınlatma özelliği insanların yüz özelliklerini hesaplamak için gelişmiş algoritmalar kullanıyor. Bu mod, Doğal Işık, Stüdyo Işığı (yüzünüzü aydınlatıyor), Sahne Işığı (dramatik gölgeler ekliyor), Kontur Işık (koyu arka plana karşı yüzünüzü aydınlatıyor) ve Sahne Işığı Mono (siyah beyaz bir görünüm veriyor) gibi farklı modlara sahip.

Apple’ın yayınladığı yeni iPhone X reklamını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

:: Sizce bu özellik iPhone X’u satın almak için yeterli bir özellik mi?


yazarİlker Çiftçi

2009’dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Apple’dan Portre Aydınlatma odaklı iPhone X reklamı!”

  1. Grezimonk Darktonk (@grezimonk) dedi ki:

    Romulan subayını nereden buldularda çektiler?

Yorum yazın

Geri bildirim