Apple’dan yazım hataları için yeni patent


16 Nisan 2021 Cuma 17:37
ABONE OL
Apple’dan yazım hataları için yeni patent

ABD’li şirket Apple, kullanıcılarının ürünlerinden aldığı deneyimi üst seviyeye çıkarmak için yoğun mesai harcıyor. Şirket, iPhone kullanıcılarının yazma deneyimini arttıracak yeni bir patent aldı.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi‘den alınan 10.970.481 numaralı yeni patente göre şirket, iPhone’lardaki yazım hatalarını hızlıca tespit ederek düzelten yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Apple patenti, yazım hataları için yeni bir yöntem sunuyor

Tipografik yazım hatalarını akıllıca düzeltme” adı verilen yeni patent, yazım hatalarını hızlıca düzelterek iPhone kullanıcılarının yazma hızını arttırmayı hedefliyor. Bu patent sayesinde kullanıcılar, yanlış yazılmış bir kelimenin sadece hatalı kısmını otomatik olarak düzelten yeni bir yönteme sahip olacak. 

iPhone’larda yerleşik bir kelime sözlüğü bulunuyor. Bu sözlük, İngilizce ve Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilin yazım hatalarını tespit edebilen bir otomatik düzeltme aracına sahip. Ancak bu yeni Apple patenti, mevcut düzeltme aracına göre gelişmiş yeteneklere sahip olacak.

apple patenti

Apple, kullanıcıların yazma hızını arttırmak için yazım hatalarını hızlıca tespit edip düzelten yeni bir patent aldı.

Patent, kullanıcının bir dizi karakter girdikten sonra, karakter dizisinin ortasında yapılan bir hatayı tanımlamasına olanak sağlıyor. iPhone’larda kullanılan mevcut kelime düzeltme aracında ise kullanıcılar tüm karakter sırasını düzeltebiliyor. Bu patent, kullanıcının zaman kaybetmesini engelleyerek karakter dizisini analiz edip, hatanın nerede başladığını gelişmiş yerleşik sözlük ile tespit ediyor.

Apple şirketinin aldığı yeni patentin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için belli değil. Apple tarafından 28 Haziran 2017 tarihinde düzenlenen patent, hayata geçmesi halinde iPhone kullanıcılarına mevcut otomatik düzeltme aracının çok üstünde bir deneyim sunacak. 
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Şükür , saçma sapan kelimeler yazıyordu , olur yazıyorum öşür diye çeviriyor ? Sjsjdjf

" Apple’dan yazım hataları için yeni patent konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan yazım hataları için yeni patent ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan yazım hataları için yeni patent ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!