Apple’ın başı büyük dertte!


10 Ağustos 2017 Perşembe 07:33
Apple’ın başı büyük dertte!

Qualcomm tarafından yapılan açıklamaya göre, Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu, Apple soruşturmasına başlamış durumda. Soruşturma, Qualcomm’un 7 Temmuz’da yaptığı şikayet dilekçesindeki iddialar üzerine başlatıldı.

Apple patent ihlali gerekçesi ile araştırılıyor

TechInside‘ın haberine göre, soruşturma ile birlikte Apple’ın hukuksuz olarak ihraç ettiği ve sattığı iPhone ve iPad’lerin de arasında bulunduğu belirli elektronik cihazların altı adet Qualcomm patentini ihlal ettiği iddiası araştırılacak.

Qualcomm ITC’den ürünlerin Amerika Birleşik Devletleri’ne ithalatının durdurulması için Kısıtlayıcı Giriş Yasağı (LEO) ve Qualcomm iş ortakları haricindeki firmalardan tedarik edilen hücresel taban-bant işlemcileri kullanan iPhone’ların ve iPad’lerin satışını ve reklamının yapılmasını engelleyecek bir Haksız Uygulamayı Durdurma Emri çıkarılmasını istiyor.

ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu Soruşturma Enstitüsü’nün yaptığı duyuruya ise buradan ulaşabilirsiniz.

7 Temmuz‘da ITC’ye yapılan şikayetin haricinde, Qualcomm ayrıca Güney Kaliforniya Bölge Mahkemesi’ne yaptığı başvuruyla ITC şikayet başvurusunda adı geçen ve Apple’ın ihlal ettiği altı patentin araştırılmasını istedi.

Qualcomm Apple’a patentlerini ihlal ettiği gerekçesiyle Almanya’da dava açmıştı. 17 Temmuz’da başlayan davada Almanya’ya ihraç edilmiş ve satılan iPhone’lardan doğan zararların karşılanması ve ihtiyati tedbir konulması istenmişti.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
16 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

birçok firma, üniversite vs.. apple patent davası açmıştır. çünkü hırsılığı adet edinmişler. zaten adam gibi bir şey ürettikleri yok, sürekli patent ihlali yapıyorlar. ne pislik bir firma.

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Apple'ında bi çalmadığı 3310 kaldı

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Acikcasi bu tarz Patent davalari hic umrumda degil. O ondan calmis, bu bundan calmis beni tüketici olarak ilgilendirmiyor. Zaten bu tarz seyler tüketiciye yansimiyor.

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

İkiside amerikan şirketi it iti ısırmaz

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Steve den sonra tim cook apple ı teknoloji üreten değil çalan şirket haline getirdi

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

tİM CLOK bağırıyor.. para çok sizde..verin taylanttan çaldıklarınızı TİM..

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

apple niye zengin oluyormuş..ordan vurgun burdan vurgun şirketlerin patentlerinde izin almadan ürünlerini şişir.. ee dava açıılınca da BAĞIR tim..
helal sana bu yollar.. bizlerde de bağıran çok..trumpta KİM,e bağırıyor..KİM trumpa bağırıyor..bağıran bağırana.. steve bak elektronik şirketi kurdu..timde İŞİ TİCARETE soktu..830 milyar dolar servetin var..bitirimlikle patenç çalmakla. utan ya apple.. KÜL YUTMAZ Almanya yı dahi dolandırmış APPLE.. hayret ya..

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

çalmak sana yakışıyor…APPPLE….hahahaaaa

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Apple kaynana kazan karası gibi…samsung (görümce) Allahın belasi gibi.
sony, (damat)i sorarsan baklavanın ortası gibi.. hahahaahaa
…………… gerçeği…….. KAYNANA KAZAN KARASI GÖRÜMCE ALLAHIN BELASI DAMAT BEYİ SORARSANIZ BAKLAVANIN ORTASI…AHH DİLİ DİLLİ KAYNANA GÖZLERİ MİL,Lİ KAYNANA ..OĞLUN ŞEKER GETİRMİŞTİ .. SENSİZ YEDİK KAYNANA….. İkinci dörtlük… KAYNANAYI NETMELİ …KAYNAR KAZANA ATMALI…YANDIM GELİN DEDİKÇE….. ALTINA MAZOT DÖKMELİ…AHH DİLLİ KAYNANA,,GÖZLERİ MİL,Lİ KAYNANA OĞLUN ÇUKULATA GETİRMİŞTİ..SENSİZ YEDİK KAYNANA…ÇATLA KAYNANALAR..PATTT DİYE NOTE 7 GİBİ BATLAYIN KAYNANALAR…hahahaahaaaaaaaaaa

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

İşin çalmak ise..sonucuna katlanacaksın apple..çalmak haramdır desek bu keşişler inanmaz..apple bol bol tazminat hazırla..Qualcoom,a 500 milyar dolar civarı …sana tesir etmez..apple…

SDN Okuru
SDN Okuru
3 yıl önce

Apple’nin ürünlerini alamayıp da kin besleyen ne kadar ezik varsa kusmuş buraya pisliklerini. Yazık lan size! Kullanıcı deneyiminde her zaman bir numara Apple, gerisini boşver!!! Diğer teknoloji üreten şirketlerden çalmış veya çalmamış hiç umurumda değil. Benim için önemli olan benden çalmaması, yani kullanıcıdan. Verdiğim paramın karşılığını veriyor mu vermiyor mu ben ona bakarım.

" Apple’ın başı büyük dertte! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın başı büyük dertte! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın başı büyük dertte! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)