Okunma

Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği


05 Mart 2014 Çarşamba 06:30
Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği

Eski Apple CEO’su Steve Jobs tarafından kontrol elemanı olarak 1996 yılında işe alınan Peter Oppenheimer, 2004 yılına geldiğimizde finans operasyonlarının yöneticiliğine kadar yükselmişti. Halen Apple CFO‘su olarak görev yapan Oppenheimer’ın 2014 yılı Eylül ayında emekli olacağı açıklandı. Yerine ise yine Apple’da Finans ve Kurumsal Kontrol Başkan Vekili olarak çalışan Luca Maestri geçecek.

Oppenheimer’ın rehberliğinin, liderlik özelliklerinin ve uzmanlığının Apple’ın yakaladığı başarıda önemli rol oynadığını ifade eden Apple CEO’su Tim Cook, emekliliğe hazırlanan dostunun finans alanıyla sınırlı kalmayarak, şirkete genel anlamda da büyük destek sağladığını ifade etti: “Peter ayrıca kişisel olarak da güvenebileceğimi bildiğim bir dostumdu.”

8 Milyardan 171 Milyara

Şirketin finans yöneticisi olarak çalıştığı dönemde, Oppenheimer Apple’ın yıllık gelirlerinin 8 milyar dolardan 171 milyar dolara yükselmesinde rol oynadı. Apple’da çalıştığı 18 yılın ardından ailesine vakit ayırmak istediğini belirten Oppenheimer, şirketini ve iş arkadaşlarını çok sevdiğini de ekledi.

Haziran ayında görevi devralacak olan yeni CFO Luca Maestri ise bir yıl önce katıldığı Apple’dan önce Nokia Siemens Networks ve Xerox‘da finans operasyonları yöneticisi olarak çalışmış bulunuyor.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşın.
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Ios 6 yı istiok

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ios 6 ios7 kadar guzel degil. ornegin o klavye simdi bana hic guzel gelmiyo simdi.
  bakmayin siz aliskanliklarinizi geride birakmaya alisamadiniz ama alisinca ios7 cok daha guzel

 3. SDN Okuru dedi ki:

  eski kafalıya benziyo , belki ios 6 gibi olur gelecek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Aaaah ah giden gelirmi.
  Geri dööööön ios6 yada en azından imzalar geri açılsın:))

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ios 6 yı geri istiyoruz.

" Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın Zirvesinde Oyuncu Değişikliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "