Okunma

Apple’da şok ayrılık: 5G iPhone modeli etkilenebilir!


30 Nisan 2019 Salı 09:00
Apple’da şok ayrılık: 5G iPhone modeli etkilenebilir!

Apple oldukça hareketli günler yaşıyor. Apple’ın Qualcomm ile arasındaki hukuki savaşı sonlandırması ve tekrar modem alımı konusunda anlaşmasının hemen ardından, Intel telefonlar için 5G modem geliştirmeyi bıraktığını açıklamıştı.

Daha sonrasında ise Apple’ın, Intel modem geliştirme birimini tamamen satın almak istediği ve Qualcomm’a ikinci bir alternatif olarak Samsung’u düşündüğü ortaya çıkmıştı. Bu kez Apple cephesinde hiç beklenmedik bir gelişme yaşandı.

5G modem ekibinin lideri Ruben Caballero, Apple’dan ayrıldı!

Apple özellikle 5G iPhone modelleri için modem konusunda bu firmalar ile görüşüyor olsa da, uzun süredir kendi modemini geliştirmeye çalışıyor. 5G modem geliştirme ekibinin lideri Ruben Caballero, Apple’dan ayrıldı.

Boşalan koltuğa ekip içerisindeki mühendislerden Johny Srouji getirilirken, Caballero’nun neden Apple ile yollarını ayırdığı büyük bir merak konusu.

Apple’ın Samsung ile görüşüp görüşmediği henüz bilinmiyor. Teknoloji devi iki alternatife sahip olursa hem Qualcomm hem Samsung ile fiyat konusunda ciddi pazarlıklar yapılabilirken, tek bir tedarikçiye bağımlı kalınmayacak. Yani iddialar doğruysa 2020’de Qualcomm ve Samsung, ciddi oranda modem tedarik edecek.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Apple’da şok ayrılık: 5G iPhone modeli etkilenebilir!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnsanlar Apple alırken aslında sadece ios’a para verdiklerini bir bilseler… Her sene aynı şeyi piyasaya süren bu markaya para verirlermi acaba. Ekran samnsung-lg işlemci samsung-intel-qualcomm vs. vs..

 2. Ali dedi ki:

  Apple yapar diğerleri bakar izleyin en kaliteli 5g applede olacak

 3. Anonim dedi ki:

  😀😀😀😀🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😀😀😀😀😀🤣🤣🤣🤣😀😀😀🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😀😀

 4. Anonim dedi ki:

  Haber başlığı apple işi zor gibi. Hans işten ayrılırsa,George işe girer be hacı.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Hahaha😄

" Apple’da şok ayrılık: 5G iPhone modeli etkilenebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’da şok ayrılık: 5G iPhone modeli etkilenebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’da şok ayrılık: 5G iPhone modeli etkilenebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "