Okunma

AR City uygulaması geliştirildi!


07 Kasım 2017 Salı 22:00
AR City uygulaması geliştirildi!

AR City uygulaması ile sokakları, mağazaları, yolları 3 boyutlu olarak görmek mümkün. Entegre olduğu şehir sayısı şimdilik kısıtlı olsa da, AR City uygulaması, adres bulmayı çok kolay hale getiriyor.

AR City ile navigasyon

Gittikçe yükselen bir trend olan artırılmış gerçeklik teknolojisi, artık yol tarfilerinde de kullanılıyor. iOS için piyasaya sürülen uygulama, Apple’ın AR Kit teknolojisini kullanıyor ve hedefe ulaşmak için yürünmesi gereken yolları açıkça gösteriyor. Üstelik uygulama geliştiricileri artırılmış gerçeklik navigasyon uygulamasının GPS’ten daha doğru sonuç verdiğini söylüyor. Uygulama, kullanıcıların yanlış sokağa girmemesi için görsel odometri (kamera yoluyla görülen hareketi yorumlama) kullanıyor.

Uygulama şu anda genel bir beta sürümünde mevcuttur. Temel AR navigasyon, Apple Haritalar’ın kapsadığı her şeyirde çalışıyor olsa da uygulama şu anda çok kısıtlı, Uygulama yalnızca Londra’nın merkezi kent merkezi Mountain View ve San Francisco için gezintiyi sağlayabiliyor. Ancak geliştirme çalışmalarının ardından şehir ağının genişleyeceği düşünülüyor.

AR City

Şu ana kadar birçok işin yapılış şeklini değiştiren artırılmış gerçeklik teknolojisi, adres bulmayı da daha kolay hale getirecek gibi. AR City’nin diğer şehirler için de güncellenmesiyle kullanıcılar tarafından yaygın bir şekilde kullanılacaktır. Aşağıdaki video ile uygulamanın detaylarını görebilirsiniz.

:: Artılımış gerçeklik ile adres bulma hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBurak Kesayak

SDN popüler bilim editörü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “AR City uygulaması geliştirildi!”

  1. Asaf Eren Keskin dedi ki:

    Zamanında Nokia nın Nokia Ctiy Lens programı gibi 2011 den bahsediyorum

    Sonra 2013 Lumia da olan Here Ctiy Lens

    Here den başkası yalan

  2. Kerim dedi ki:

    Adres bulmada HERE Maps ve TOMTOM un uzerine mobile navigasyon uygulamasi yok. Google mis, arcity imiz hepsi hikaye.

" AR City uygulaması geliştirildi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AR City uygulaması geliştirildi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AR City uygulaması geliştirildi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "