Okunma

AR Emoji ve Animoji karşı karşıya!


14 Mart 2018 Çarşamba 18:00
AR Emoji ve Animoji karşı karşıya!

Galaxy S9 ve iPhone X karşılaştırmasından sonra şimdi de iki telefonun en yenilikçi özellikleri değerlendirilmeye başladı. AR Emoji ve Animoji karşı karşıya.

AR Emoji ve Animoji karşılaştırması!

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus ile birlikte iPhone X’un beğenilen özelliği olan Animoji’ye benzer AR Emoji özelliğini tanıttı.

Ar Emoji ve Animoji

Animoji, kullanıcının yüz özelliklerini haritalayan Apple’ın 3D yüz tanıma özelliği olan TrueDepth kamera sistemi aracılığıyla etkinleştiriliyor. TrueDepth kamera, yüz hareketlerinin gerçekçi ifadelerini oluşturmak için kaşların, yanakların, çenenin, gözlerin ve dudakların hareketlerini algılayarak Animoji için yüzün farklı bölgelerindeki 50’den fazla kas hareketini analiz ediyor.

Ar Emoji ve Animoji

Samsung’un AR Emoji’si, Animoji’ye benzer olsa da aynı teknolojiye sahip değil. Bu yüzden AR Emoji’nin kopyalayabileceği yüz ifadeleri çok daha basit. iPhone X’daki Animoji ince ifadeleri taklit ederken, AR Emoji göz kırpma ve ağız hareketlerini tanımakta zorluk çekiyor.

Sınırlı sayıda Animoji karakteri mevcutken AR Emoji daha fazla karakter desteği sunuyor. AR Emoji ile kendi yüzünüz dışında özel Bitmoji tarzı karakterler bile oluşturabilirsiniz. Karakterler benzersiz yüz özellikleri, giyim, cilt tonu ve daha fazlası ile özelleştirilebiliyor. 

AR Emoji ile yaptığınız kayıtlar 10 saniye ile sınırlı değil. istediğiniz kadar kayıt yapabilirsiniz. Ayrıca çıkartmalar ekleyebilir ve insanlara göndermek için Bitmoji benzeri önceden yapılmış GIF’leri kullanabilirsiniz.

Animoji karakterleri sadece mesajlar uygulaması ile gönderilebiliyor. Fakat AR Emoji karakterlerini Snapchat gibi sosyal medya uygulamaları ile göndermek mümkün. Etiketler, güneş gözlüğü, sevimli hayvan yüzleri ve daha fazlasını yüzünüze eklemenize olanak tanıyan AR Emoji, Snapchat filtrelerine benzer filtreler oluşturarak Animoji’nin önüne geçiyor.

Animoji karakterleri TrueDepth kamera sayesinde daha doğal ifadeler sunarken Samsung cihazlarının kullandığı Snapchat tarzı filtreler ve AR Emoji etiketleri Animoji’ye göre doğallıktan uzak. AR Emoji özelleştirilebilirken Animoji tamamen Apple’ın kontrolünde.

Farklılıklarına rağmen AR Emoji ve Animoji yenilikçi özellikler olduğu için diğer firmalara da örnek olacaklardır.
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AR Emoji ve Animoji karşı karşıya!”

  1. mutlu dedi ki:

    iphone da olan sistem çok çok ileri samsungun ki ise tamamen uydurma

" AR Emoji ve Animoji karşı karşıya! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AR Emoji ve Animoji karşı karşıya! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AR Emoji ve Animoji karşı karşıya! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "