Okunma

Arama motorunda en çok aranan ‘kadın polis’ oldu


14 Mayıs 2019 Salı 16:45
Arama motorunda en çok aranan ‘kadın polis’ oldu

SEMrush her ay internette en çok aratılan kelimeleri tarıyor ve bununla ilgili analizlerini paylaşıyor. Dijital pazarlama platformu bu kez kadın istihdamını mercek altına aldı. Son yapılan araştırmada, son üç yıl boyunca internette en fazla aratılan kelimeler ortaya çıktı. kadın polis, kadın öğretmen ve kadın subay pilot en çok aranan kelime öbekleri oldu.

Kadın polis kelimesi 112 bin 500 kez arandı

Kadın istihdamı alanında en fazla yapılan 30 iş araması veri setini analiz eden SEMrush, kadınların iş arayışını da gözler önüne sermiş oldu.

Kadınların iş arayışında olduğunu net bir şekilde ortaya koyan araştırmada ‘kadın için işler’ ifadesinin hacmini açıkladı. 2016 Mart – Şubat 2019 tarihleri arasında bu kelime öbeğinin yüzde 600 daha fazla aratıldığı söylendi. Ayrıca aynı dönemde ‘kadın polis’ kelime öbeği toplamda 112 bin 500 kez arandı. Bu kelime öbeğini 50 bin 200 defa aranan ‘kadın öğretmen’ ve 49 bin 740 kez aranan ‘kadın subay pilot’ takip etti.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Arama motorunda en çok aranan ‘kadın polis’ oldu”

  1. Anonim dedi ki:

    herkes para peşinde

  2. Anonim dedi ki:

    Arayanlar Sapık oldukları için aramişlardır

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Kadınlar da artık tüketen toplumun acı bir gerçeği oldular. Gazı vere vere mutsuz , çocuksuz kadınlar çoğaldı. Fakat giyim ve kozmetik sektörü bu durumdan memnun

" Arama motorunda en çok aranan ‘kadın polis’ oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arama motorunda en çok aranan ‘kadın polis’ oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arama motorunda en çok aranan ‘kadın polis’ oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "