Okunma

Aramaları Tek Hareketle Sonlandırın!


27 Mayıs 2009 Çarşamba 15:28
Aramaları Tek Hareketle Sonlandırın!

Ovi Store henüz tüm dünyada açılmadı ancak yankıları dahi geliştiricilerde kıpırdanma yarattı. Daha önce ivmeölçer destekli, Symbian S60 3. sürüm cihazlar için verdiğimiz Flip Silent uygulaması, geliştiricisi tarafından OVI Store’da yayınlanmak için yenilendi. Gelen çağrıları, alarmı ve profillerinizi ivmeölçer kullanarak, cihazın konumuna göre değiştiren uygulama; çekirdeğinde genel manada bir yenilemeye gitmiş.

Daha etkin sensör kullanımı sunan uygulama, son zamanlarda yayınlanan sensör uygulamalarında olduğu gibi sensörü ön belirli profillere göre devre dışı bırakma yeteneğine sahip. Bu sayede sensörün fazla şarj tüketmesinin önüne geçilmiş. Yeni sürümün şüphesiz en çok ilgi çekecek olan yanıysa s60 5. sürüm desteğine kavuşmuş olması. Uygulamanın Python tabanlı olarak çalıştığını da belirtmeden geçmeyelim.

:: Uygulama hakkındaki görüşlerinizi forumda tartışıyoruz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Aramaları Tek Hareketle Sonlandırın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aramaları Tek Hareketle Sonlandırın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aramaları Tek Hareketle Sonlandırın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "