Okunma

Arap Emirlikleri’nde Yeni Oyun Yasakları


04 Mart 2010 Perşembe 09:30
Arap Emirlikleri’nde Yeni Oyun Yasakları

Son ayların en çok satan oyunları bir türlü Arap Emirlikleri‘ne yaranamıyor. PlayStation 3 de satış rekoru kıran Heavy Rain‘den sonra, BioWare‘in iki popüler oyunu Dragon Age: Origins ve Mass Effect 2‘de yasaklardan nasibini aldı.


Dragon Age yılın en iyi oyunlarından biriydi

 

Arap oyuncular duruma tepkili

Bu iki rol yapma oyunu içerdiği cinsel içerik nedeniyle Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde yasaklandı. Ancak Heavy Rain’in aksine, Dragon Age ve Mass Effect 2’de, cinsel içeriğin standart olmadığı gerçeği anlaşılan Arap devlet adamlarına yetmedi.

BioWare‘in yapımlarıyla birlikte Arap Emirliklerinde sadece bir ay içerisinde yasaklanan oyunların sayısı ise dörde çıkmış oldu. Bu kadar hızlı gelen yasaklar nedeniyle, Arap oyuncular bir hayli şaşkın. Tepkilerini, internet siteleri ve blog‘larda dile getiren vatandaşlar, bu sansürlerin gerçek nedenini merak ediyor.

:: Üst üste gelen bu yasaklarla ilgili düşünceniz nedir? Sizce Arap Emirlikleri’nin gerçek amacı kendi oyun sektörü için boşluk mu oluşturmak?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Arap Emirlikleri’nde Yeni Oyun Yasakları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arap Emirlikleri’nde Yeni Oyun Yasakları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arap Emirlikleri’nde Yeni Oyun Yasakları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "