Okunma

Araştırma Projeleri Yarışması Başladı


09 Mayıs 2013 Perşembe 07:30
Araştırma Projeleri Yarışması Başladı

EF Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen ve uluslararası bir bilim zirvesi haline gelen 22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması 7 Mayıs 2013 Salı günü TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanı Vekili Sn. Cemil Çiçek’in katılımıyla başladı.

Bilim dünyasının tanınmış isimlerinden oluşan jüri tarafından yapılan ön eleme sonucunda, yarışmaya katılmaya hak kazanan 26 farklı ülkeden yerli ve yabancı toplam 90 proje, 10 Mayıs 2013 tarihine kadar MEF Okulları Ulus Kampüsü’nde sergilenerek kamuoyu ve jürinin değerlendirmesine sunulacak.

Tekstil boyalarının arıtılması, çevre dostu yüzey kaplama malzemesi elde edilmesi, beyin frekanslarının mercimek tohumunun çimlenmesine olan etkisi, gıda ambalajı olarak kullanabilecek antibakteriyel etkili yenilenebilir film üretimi gibi konularda geliştirilen ve farklı sektörlerin sorunlarına çözüm sunacak fizik, kimya ve biyoloji projeleri Türkiye’nin bilimsel araştırma geleceği için umut veriyor.

Tüm finansmanı Arıkanlı Holding ve bağlı şirketler tarafından karşılanan “MEF Eğitim Kurumları 22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışması”nda nanoteknoloji, genetik, sağlık, alternatif enerji ve ekoloji konularında bugüne kadar yarışan birçok proje Türk sanayisinde hayata geçirildi.

:: 22. Uluslararası Araştırma Projeleri Yarışmasına katılacak mısınız?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Araştırma Projeleri Yarışması Başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Araştırma Projeleri Yarışması Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Araştırma Projeleri Yarışması Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "