Okunma

Arçelik Gelecek İçin Çalışıyor


04 Haziran 2014 Çarşamba 14:20
Arçelik Gelecek İçin Çalışıyor

5 Haziran Dünya Çevre günü’ne dikkat çeken Arçelik A.Ş ürünlerin yaşam döngüsü içerisinde oluşan emisyonunun %95’lik kısmının, ürünlerin kullanımı esnasında ortaya çıktığını dikkate alarak Ar-Ge çalışmaları içerisine çevresel etkileri düşürülmüş ürün geliştirme uygulamalarına öncelik veriyor. 

Bu kapsamda yüksek seviyede enerji tüketen ürünlerini geliştiren Arçelik A.Ş çevreye dost ozon tabakasına zarar vermeyen ve kuresel ısınma etkisi olan etkisi düşük hidrokarbon esaslı soğutuculu buzdolabı üretimini arttırarak, uluslararası kuruluşlardan birçok ödül kazanmıştır. 

Enerji ve su kullanımında 2013 yılında yurt içindeki fabrikalarında gerçekleştirdiği proje ile %5,6 oranında enerji tasarrufu ve 8,620 ton hidrokarbon gazı  azaltımı sağladı. Ayrıca Arçelik A. Ş Suyun geri kazanılması projeleri ile yaklaşık 160.000 su tasarrufu elde etmiştir.

:: Beyaz eşya malzemeleri satın alırken özellik olarak çevre faktörünü göz önünde bulundurur musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Arçelik Gelecek İçin Çalışıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arçelik Gelecek İçin Çalışıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arçelik Gelecek İçin Çalışıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "