Okunma

Arçelik’e CIPS Kurumsal Sertifikası


30 Mayıs 2014 Cuma 12:00
Arçelik’e CIPS Kurumsal Sertifikası

Ocak 2014’te CIPS (Chartered Institute of Purchasing &Supply) tarafından başlatılan denetimler sonrasında, Arçelik A.Ş. Mart 2014 tarihinde CIPS Kurumsal Sertifika’yı almaya hak kazandı. Arçelik A.Ş., mevcut satınalma politikalarının, süreçlerinin ve uygulama örneklerinin, beklentileri karşılayacak seviyede olması nedeniyle kısa bir zamanda süreci tamamladı ve CIPS sertifikasyon sürecinde en hızlı sertifika alan firmalardan biri olmayı başardı.

110 farklı kriterde incelendi

CIPS firması tarafından yapılan değerlendirmede, Arçelik A.Ş. satın alma süreçleri, ‘Liderlik ve Organizasyon’, ‘Strateji’, ‘İnsan’, ‘Süreç ve Sistemler’, ‘Performans Ölçümü ve Yönetimi’ olmak üzere 5 ana grupta ve 110 farklı kriterde incelendi.

16 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen törende Arçelik. A.Ş. Satınalma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, CIPS Kurumsal Sertifika’yı CIPS Müşteri İlişkileri Direktörü Duncan Brock’tan aldı. Törende kısa bir konuşma yapan Arçelik. A.Ş. Satınalma ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk, CIPS sertifikası ile Arçelik A.Ş. satın alma süreçlerinin dünyadaki en iyi uygulama örneklerinden biri olduğunu gösterdiğini ve başarılarının her alanda devam edeceğini söyledi. Öztürk ayrıca bu başarının, Arçelik A.Ş. satın alma ekibinin Türkiye’nin ve sektörün en iyi ekiplerinden biri olduğunu da kanıtladığını belirtti.

1932 yılında İngiltere’de kurulan CIPS firması, 150’den fazla ülkede yaklaşık 100.000 üyesi ile dünyanın en büyük satın alma ve tedarik zinciri yönetimi konusunda uzman bir organizasyon.

:: Arçelik A.Ş.’nin CIPS Kurumsal Sertifikası alması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Arçelik’e CIPS Kurumsal Sertifikası”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Türkiye’de Arçelik ve Turkcell şuanda CIPS e sahip

" Arçelik’e CIPS Kurumsal Sertifikası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arçelik’e CIPS Kurumsal Sertifikası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arçelik’e CIPS Kurumsal Sertifikası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "