Okunma

Arçelik’ten Engelliler İçin Fotoğrafçılık Eğitimi


07 Mayıs 2014 Çarşamba 11:30
Arçelik’ten Engelliler İçin Fotoğrafçılık Eğitimi

Arçelik A.Ş., Koç Holding’in yürüttüğü ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ programına farklı projelerle destek vermeye devam ediyor. Arçelik A.Ş., ‘Bedensel Engelli Bireylere Yönelik Fotoğrafçılık Eğitimi’ projesini Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) ve Fotoğrafmetre Derneği işbirliğiyle gerçekleştiriyor.

Fotoğrafçılık eğitimi ile Arçelik A.Ş, bedensel engelli bireylerin fotoğrafçılık sanatıyla tanıştırılmasını, bu konuda özel bir eğitim almalarının temin edilmesini ve onlara özel bir ilgi alanı oluşumuna destek vererek hayata farklı bir pencereden bakmalarını sağlamayı hedefliyor.

Fotoğrafmetre Derneği üyesi uzman fotoğrafçılar tarafından verilecek eğitim, teknik bilgi aktarımı ve dış mekân çekimlerinin yer aldığı 6 dersten oluşuyor. 14 bedensel engelli BEDD üyesinin katıldığı eğitim kapsamında önce teknik bilgilerle donanan katılımcılar, öğrendiklerini İstanbul’da farklı mekânlarda gerçekleştirecekleri çekimlerle pratiğe dönüştürme fırsatı bulacak. Projenin sonunda ise öğrencilerin çalışmalarının sergilenmesi planlanıyor.

Eğitimlerden ilki, BEDD ile Fotoğrafmetre Derneği eğitmenleri ve Arçelik A.Ş. gönüllülerinin katılımıyla gerçekleşti. Eğitimde katılımcılara fotoğraf makinesinin teknik özellikleri ve kullanımı konularında detaylı bilgiler aktardı.

Eğitim kapsamında ilk dış mekân çekimi Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirildi. Öğrenciler müzede farklı objeleri fotoğraflama imkânı buldu ve keyifli anlar yaşadı. Çekimlere Arçelik A.Ş. Fotoğrafçılık Kulübü üyeleri de katılıyor, öğrencilere bu alandaki bilgilerini aktararak destek veriyor.

‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ Projesi ve Arçelik A.Ş.

Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ projesi; engelli bireylerin iş ve sosyal hayatlarındaki yaşam kalitelerinin iyileşmesine destek olmayı, engellilik konusunda toplumsal bilincin ve duyarlılığın oluşturulmasını sağlamayı hedefliyor. Arçelik A.Ş., ‘Ülkem İçin Engel Tanımıyorum’ projesi kapsamında, engellilerin yaşam kalitelerinin iyileşmesini desteklemek üzere çeşitli projeler de yürüterek destek veriyor.

Bu çerçevede, Alternatif Yaşam Derneği’nin (AYDER) desteğiyle 30 Arçelik A.Ş. çalışanı ‘Gönüllü Eğitmen Eğitimini’ tamamladı. Gönüllü eğitmenler, Haziran 2012 – Mart 2014 tarihleri arasında Arçelik A.Ş. kampüslerinde 202 ayrı toplantı ile 13.009 çalışana ‘Engelliliğe Doğru Yaklaşım’ seminerleri verdi.

:: Arçelik’in sosyal sorumluluk projesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Arçelik’ten Engelliler İçin Fotoğrafçılık Eğitimi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Arçelik böyle sosyal sorumluluk projelerne katılıp toplumda farkındalık yaratarak diğer kurumlarada örnek *****

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Arçelik yıllardır Türkiye’nin en gözde şirketlerinde ilk 10’a giriyor hani bunu boşuna hak etmiyor. Türkiye’nin patent şampiyonunu tebrik ederim.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Hem Koç Holding hem de Arçelik i sosyal sorumluluk alanındaki projelerinden dolayı tebrik etmek lazım. Ne demişler Arçelik Yeniliği Tasarlar 🙂

" Arçelik’ten Engelliler İçin Fotoğrafçılık Eğitimi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arçelik’ten Engelliler İçin Fotoğrafçılık Eğitimi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arçelik’ten Engelliler İçin Fotoğrafçılık Eğitimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "