Okunma

Arçelik’ten yeni nesil mağazacılığın ilk örneği İzmir’e


12 Nisan 2017 Cuma 10:36
Arçelik’ten yeni nesil mağazacılığın ilk örneği İzmir’e

Arçelik’in, perakendede standartları değiştirecek yeni nesil mağazacılık modelinin ilki İzmir Asmaçatı’da başladı. Dijital dünyanın sunduğu tüm imkanların, müşteri deneyiminin bir parçası haline getirildiği mağazada oluşturulan 5 yaşam alanıyla, bir müşteri deneyimi vaat ediyor.

Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu, “Yeni nesil mağazacılık modelimiz ile müşteri odaklı, dijital perakende dönüşümü yolculuğumuzda çok önemli bir adım atıyoruz” dedi.

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, “Arçelik, 62 yıldır öncü olduğu mağazacılık anlayışına yeni bir boyut getiriyor. Bugünün müşterisine hitap eden, ayrıcalıklı uygulamalarla donatılan yeni nesil mağazamız, açacağımız yeni mağazalarımıza da model teşkil ediyor” dedi.

17-05/12/img_1745.jpg

Arçelik, perakendeye yepyeni bir boyut getiren yeni nesil mağazacılık atağına İzmir’den başladı. Hızla değişen teknoloji ve trendleri yakından takip edip, yeniliği deneyimle birleştiren Arçelik, Asmaçatı AVM’de bulunan mağazasını İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Arçelik üst yönetiminin katıldığı bir törenle hizmete açtı.

5 ‘Ada’da Sınırsız Deneyim

Seçkin Ev Aletleri bayisinde müşterilerin hizmetine sunulan ve 1.050 metrekarelik alana kurulu olan mağazada müşterilerin ürünleri deneyimleyebileceği ve keyifli zaman geçireceği ‘Elektronik’, ‘İnovasyon’, ‘Küçük Ev Aletleri’, ‘Canlı Mutfak’ ve ‘Akıllı Ev’ olmak üzere 5 ada yer alıyor.

17-05/12/img_0111-16-9.jpg

Arçelik A.Ş. CEO’su Hakan Bulgurlu “Ev teknolojilerinin her alanında sunduğu ürün ve hizmetlerle müşterilerine eşlik eden, yaşamlarını kolaylaştıran, teknoloji ve çözüm ortağı bir Arçelik yaratmayı hedefliyoruz. Yeni nesil mağazacılık modelimiz ile müşteri odaklı, dijital perakende dönüşümü yolculuğumuzda çok önemli bir adım atıyoruz.”

Hayal et, Deneyimle, Seç”

Arçelik’in yeni nesil mağazasının tasarımında, müşterilerin alışveriş yolculuğunu planlarken “Hayal et, Deneyimle, Seç” (“Dream – Play – Choose”) mottosundan hareketle yaratılan yaşam alanlarından ilham alarak hayal kurması, deneyimleme alanlarında eğlenmesi, öğrenmesi, ürünle etkileşime geçerek doğru ürünü seçmesi ve Arçelik’in güçlü hizmet anlayışını hissetmesi amaçlandı.

:: Arçelik’in yeni mağazalarını nasıl buldunuz?


7 yorum - “Arçelik’ten yeni nesil mağazacılığın ilk örneği İzmir’e”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yerli ne var arçelik ve vestel başka marka var mı yok daha tartışıyoruz montaj bilmem ne diye zaten toplam 2 firma var arçelik beko markasıyla yurt dışında ürün satıyor vestel ise diğer markalara yani başka markalarla ürün satıyor ihracat yapıyor sharp beyaz eşya toshiba tv üretiyor ha bunlarda kendi ürünleri binlerce ürün satıyor her yerde kullanılıyor bir burada beğenilmiyor anlamak zor vestel arçelik veya yabancı ünlü markalar hepsi aynı malzeme kullanıyor kalite olarak fark yok hatta üretim hatlarındaki robotlar bile aynı ayrıca vestel genel olarak ürünleri uygun fiyatlı hatta vestel dışındaki alt marka ürünler çok daha uyguna bulunabiliyor venus cep telefonu ilk çıktığında pahalıydı ama şu an hesaplı cihazlar ve yeterli en iyi v3 5580 modeli bile 750 lira civarına bulunuyor yani anlamak zor vestel bu kadar kalitesiz ise nasıl üretiminin %65 ini ihracat yapıyor arçelik kötü ise nasıl yurt dışında o kadar satış yapıyor faaliyet gösteriyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  60 küsur yıllık firma dünyaya teknoloji adına ne katmış.
  Ben söyleyim sıfır.
  Al satçı marka, evime giremez.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arçeliğe bulaşmayın dost tavsiyesi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  arçelik bu vizyon var. yaptı mı en iyisini yapar.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Adaway bunu engelleyemedi..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  ooo reklam payını kapmışsınız, helal..

Yorum yazın

Geri bildirim