Okunma

Bilgisayarınıza Bağışıklık Kazandırın


27 Mayıs 2009 Çarşamba 12:05
Bilgisayarınıza Bağışıklık Kazandırın

İskenderun, Türkiye merkezli Arf Teknoloji tarafından geliştirilen Antikor için firma, bilinen antivirüslerden farklı, ancak onlarla beraber çalışabilen bir ugulama tanımını yapıyor. Firma, geçtiğimiz günlerde ilk olarak 2008 sonlarında duyurulan Antikor’la ilgili yazılım geliştiricileri sevindirecek bir açıklama daha yaptı.


Antikor, teknolojisiyle bilgisayarınıza bağışıklık kazandırıyor.

Arf Teknoloji’nin bu duyurusu, geliştirdiği Antikor teknolojinin çekirdeğini paylaşma kararı almasını içeriyor. Bugüne kadar hiçbir antivirüs firmasının kendi teknolojisini paylaşıma ve geliştirilebilir, özelleştirilebilir hale getirmediğinin altı çizilen açıklamada; bu yeniliğin yazılım güvenliğinini ön plana çıktığı bankacılık, askeriye gibi sektörler için bir milat olacağı vurgulanıyor.

Antikor’un Özellikleri

Antikor, antivirüs programlarından farklı olarak hızlı tarama ve doğru teşhisleri ile dikkat çeken ve herhangi bir veritabanına ihtiyaç duymadan, henüz tanımlanmamış olan virüsleri tespit edebilme yeteneğine sahip bir uygulama olarak tanımlanıyor. Arf Teknoloji, Antikor’un farklılıkları arasında antivirüs programlarının bildirimde bulunmadan uygulamaları silebildiğini, ama Antikor’un böyle bir yönteme başvurmaya ihtiyaç duymadığının altını çiziyor.

:: Antikor’u daha önce duymuş muydunuz?

Bilgi için: Arf Teknoloji
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Bilgisayarınıza Bağışıklık Kazandırın”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  içinde antikor olan bir programa artık virüs girmeyecekmi? bu söylediklerini yapıyorsa bunun daha fazla tanıtılması ***** böyle güzel haberler duymak gurur veriyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Web siteleri çok çok kötü

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel bir geliş***** tebrik ***** devamını dilerim.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  uzun zamandır aklımda olan bir fikirdi. Bilişim camiası adına çok sevindim ama kendim adıma üzüldüm. keşke daha hızlı davransaydım

" Bilgisayarınıza Bağışıklık Kazandırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bilgisayarınıza Bağışıklık Kazandırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bilgisayarınıza Bağışıklık Kazandırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "