Okunma

Arizona Okul Otobüslerine Wi-Fi Getirecek


16 Şubat 2010 Salı 10:30
Arizona Okul Otobüslerine Wi-Fi Getirecek

İnternettin artık dünyadaki en önemli madenlerle yarışacak hale geldiği günümüzde, ülkeler vatandaşlarının sanal haklarını korumak için ilginç adımlar atıyor. Amerika’da birçok, toplu taşıma aracında Wi-Fi bağlantı hizmeti bulunuyor.

Arizona ise işi biraz daha ileriye götürüp, okul otobüslerinde internet bağlantısı sunmaya başlayacak. Hükümet yetkilileri geçtiğimiz günlerde bu sistemi test etmeye başladı.

Deneme sürüşünün yapıldığı otobüs şoförü N.Y Times‘a verdiği demeçte olaydan gayet memnun olduğunu belirtti. Sürücü, çocukların bir birleriyle kavga edip olay çıkartmak yerine, internetten müzik dinleyip, arkadaşlarıyla sohbet ettiğini hatta bazılarının ders çalıştığını bile anlattı.

Sadece 260 dolara gelen bu huzurdan şoför kadar aileler ve hatta okul müdürü bile memnun. Amerika‘da bulunan diğer eyalet meclisleri de, sistemi test etme kararları aldı.

:: Sizce bu sistemi çocukların gelişimi için olumlu etkiler yaratacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Arizona Okul Otobüslerine Wi-Fi Getirecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arizona Okul Otobüslerine Wi-Fi Getirecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arizona Okul Otobüslerine Wi-Fi Getirecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "