Okunma

Arkadaşlığı Satın Alabilir misiniz?


04 Eylül 2009 Cuma 13:39
Arkadaşlığı Satın Alabilir misiniz?

Tüm dünyada İnternet kullancıları arasında Twitter ve Facebook çılgınlığı sürüp gidiyor. Öyle ki artık insanlar bu gibi sitelerde sahip oldukları arkadaş sayısıyla övünür oldular. Bu gibi sitelerin kullanıcılarının böyle bir eğilimi olduğunu farkeden uSocial adlı bir şirket, bu trendi paraya çevirmenin bir yolunu bulmuş.

uSocial Twitter ve Facebook’ta arkadaş satıyor. Facebook’ta 1000 tane yeni arkadaş mı istiyorsunuz? uSocial’a ödüyorsunuz 177 $’ı bir haftada 1000 tane yeni arkadaşınız oluyor. 5000 adet Facebook arkadaşının fiyatı ise 654 $. Site ayrıca Twitter’da da takipçi satıyor. Bir hafta içinde 1000 yeni takipçinin bedeli 87 $. Eğer abartıp 100 bin takipçi istiyorsanız, 3480 $ ödedikten sonra bir yıl içinde buna sahip olabilirsiniz.

Sırf hava atmak için arkadaş satın almak saçma gözükebilir fakat bu gibi siteleri büyük şirketler de pazarlama aracı olarak kullanmaya başladı. Bir firmanın Twitter sayfasındaki takipçi sayısı ne kadar çoksa duyurulan haberler ve reklamlar o kadar çok kişiye ulaşıyor demektir. Keza Facebook için de aynı şey geçerli. Bu yüzden şirketler için mantıklı bir haraket olabilcek bu işlemi şahıslar da yapıyorsa onlara Allah akıl fikir versin diyoruz.

:: uSocial’ın para kazanma yolu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Arkadaşlığı Satın Alabilir misiniz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ticari zeka bu olsa gerek bu adamlar öldürdüğü sineğin de yağını sıkıp satar 🙂

" Arkadaşlığı Satın Alabilir misiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Arkadaşlığı Satın Alabilir misiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Arkadaşlığı Satın Alabilir misiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "