ARM işlemcili MacBook’lar için yeni iddia!


12 Temmuz 2020 Pazar 15:02
ARM işlemcili MacBook’lar için yeni iddia!

23 Haziran’da WWDC 2020 etkinliğini düzenleyen Apple, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Yeni iOS 14 ve iPadOS’un yanı sıra, ARM işlemcili MacBook modelleri de heyecan uyandırdı. Henüz ortada bir ürün olmasa da, gelen sızıntılara göre yıl içerisinde iki model görebiliriz.

ARM işlemciye sahip modellerin yanı sıra, 14 inç MacBook modeli de gelen sızıntılar arasında.

2020 içerisinde 2 yeni ARM işlemcili MacBook modeli gelebilir

Apple, tüm Mac serisini Intel işlemcilerden kendi ARM64 mimarisine geçireceğini belirtmişti. İlk ARM işlemcili Mac’ler, Intel işlemcili Mac modelleri ile aynı endüstriyel tasarıma sahip olacak. Gelen sızıntılara göre, bu yıl içerisinde iki yeni ARM işlemcili modelin gelmesi bekleniyor. Bunlar büyük ihtimalle MacBook Pro ve MacBook Air modelleri olacak.

Bı yıl gelmesi planlanan ve ARM tabanlı olması beklenen MacBook Pro 13 inç modeli, önceki modeller ile benzer bir tasarıma sahip olacak. Ayrıca, Apple’ın bu yıl içerisinde ARM tabanlı yeni bir MacBook Air piyasaya süreceği de belirtildi. Ancak Air modeli, 2021 yılına kayabilir. Merak edilen bir diğer ARM işlemcili Macbook modeli ise 16 inç MacBook Pro. Sızıntıya göre, ARM tabanlı 16 inç MacBook Pro modeli 2021 yılının ikinci veya üçüncü çeyreğinde gelecek.

Bir diğer merak konusu ise 14 inç MacBook Pro modeli. Bu modelin de, ARM tabanlı 16 inç MacBook Pro modeli ile aynı zamanda tanıtılması bekleniyor. Ek olarak bu yeni modeller, mini-LED ekran ile birlikte gelebilir.

ARM işlemcili iMac modellerinin ise en geç 2021 veya 2022 yılında piyasada olması planlanıyor.

ARM işlemciye geçilmesi ile birlikte, maliyetler azalacak. Böylece, Apple’ın yeni Mac modellerini daha ucuza satma potansiyeli doğmuş oldu. Ancak bu durum henüz kesin değil.

2019 yılında yaklaşık 15 milyon Mac satan Apple, ARM işlemcili ürünler ile birlikte 2021 yılında bu sayıyı 18 ila 20 milyon civarına yükseltmeyi planlıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ARM işlemcili MacBook’lar için yeni iddia! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ARM işlemcili MacBook’lar için yeni iddia! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ARM işlemcili MacBook’lar için yeni iddia! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!