Okunma

A.R.O.G. Mu? İvedik Mi?


16 Şubat 2009 Pazartesi 12:45
A.R.O.G. Mu? İvedik Mi?

Devam filmleri olarak çekilen A.R.O.G ve Recep İvedik 2 için yapılan araştırma, vizyona girdikleri tarihlerden 1’er hafta öncesi alınarak gerçekleştirildi. 15 bin yayın organını kapsayan incelemede A.R.O.G filmi yazılı basında 89 haberle yer alırken, Recep İvedik için 151 haber tespit edildi. Televizyonlardaki haber adetleri ise çok daha şaşırtıcı… 146 haber ile ipi göğüsleyen Şahan Gökbakar’ın skoruna karşı, Cem Yılmaz 62 haberle ekranlarda yer aldı.

 


A.R.O.G.’un internet sitesi son derece hızlı ve başarılı

Radyo kanalları ve internet sitelerindeki haber adet sonuçları da pek farklı çıkmadı. A.R.O.G radyolarda 20, İvedik 60 haberlerle yer aldı. İnternet sitelerinde ise 51’e 160 olarak, İvedik için 3 kat daha fazla haber üretildiği tespit edildi.


İvedik’in sitesi (filmden önce ve sonra) hala çok çok yavaş

Medyadan açık ara daha fazla destek aldığı belli olan Recep İvedik 2 filminin bundan sonraki karnesi gişe rakamı olacak gibi. Bakalım film öncesi haberlerin gişe rakamlarına yansıması nasıl olacak. Netic itibariyle İvedik daha geniş bir kitleye hitap eden bir film olduğu için doğal olarak sonucun İvedik lehine olması beklenebilir.

Bu ne A.R.O.G’un İvedik’ten kötü olduğunu, ne de İvedik’in A.R.O.G’dan iyi olduğunu kanıtlar. Sonuçta her iki filmin fragmanları en çok yeni dünya medyası olan Web üzerinden seyredildi demek yanlış olmayacaktır.

Bu arada ‘Var mısın? Yok musun?‘ adlı yarışmada Cem Yılmaz’ın koparan performansını izlemediyseniz buradan yarılabilirsiniz.

:: Sizce A.R.O.G.’un mu, yoksa İvedik’in mi internet sitesi daha iyi? Ve tabi neden?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “A.R.O.G. Mu? İvedik Mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    epey geç oldu yorum için…ikisi de komiklik açısından iyi..türkiyede sanat eserleri cahil kesim we bilgili kesim sayesinden iki gruba ayrılıyor…iki film de bu kadar büyütülmemeliydi..recep ivedik şöhretin we amele kültürün özelliklerini aldı halk arasında cahilce tutuldu….yason

  2. SDN Okuru dedi ki:

    RECEP İVEDİK 1 VEYA 2 İKİSİDE AROG VE GORAYA BEŞ ÇEKER RECEP İVEDİK KİM_?AROG KİM_?

" A.R.O.G. Mu? İvedik Mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere A.R.O.G. Mu? İvedik Mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda A.R.O.G. Mu? İvedik Mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "