Okunma

XBLA Oyunları Pahalılaşıyor


24 Temmuz 2011 Pazar 08:00
XBLA Oyunları Pahalılaşıyor

XBLA Portföy müdürü Chris Charla, bir internet sitesine verdiği röportajda Microsoft, Apple ve Xbox 360 hakkında çok ilginç açıklamalarda bulundu. İsim vermeden, Apple’nin uygulamalarını çok düşük fiyatlardan satmasını eleştiren Charla şunları söyledi;

“Eğer Live Arcade’yi inceleyecek olursanız, XBLA oyunlarının ortalama fiyatlarının son bir kaç yılda artış gösterdiğini göreceksiniz.”

“Bunun yanında bazı şirketlerin oyun da dahil, uygulamalarını neredeyse ücret almadan sattığını görüyoruz. Ancak yine kendimize bakacak olursak, oyunseverlerin bu ufak fiyat artışlarını dert etmeyerek oyun almaya devam etmeleri ve dijital platforma bir bakıma destek vermeleri çok hoş bir durum.”

Ortalama Fiyatlarda Artış Var

Microsoft, 2009 yılında satışa sunulan 86 oyundan 21’inin 1200 Microsoft Puanı’na satarken, 2010 yılında çıkan 85 oyundan 27’sinin bu fiyattan satıldığını görüyoruz. 2011 yılı henüz tamamlanmadığı için bu yıl hakkında bir şey diyemiyoruz. Ancak Charla‘nın sözlerine bakacak olursak bu artışın devam edeceğini söylemek kehanet olmaz.

Chris Charla sözlerini, markette tek artan şeyin oyun fiyatları olmadığı, bununla birlikte oyun kalitelerinin de arttığını söyleyerek bitirdi.

:: Siz de XBLA oyunlarının kalitesinin arttığını düşünüyor musunuz?
yazarUğur Tufan

Oyun ve teknoloji dünyasını yakından takip eden Uğur, yakaladığı haberleri SDN okuyucularıyla paylaşmaktan keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" XBLA Oyunları Pahalılaşıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere XBLA Oyunları Pahalılaşıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda XBLA Oyunları Pahalılaşıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "