Artık Yapmanız Gerekenleri Unutmayacaksınız


30 Mart 2010 Salı 16:16
Artık Yapmanız Gerekenleri Unutmayacaksınız

Artık hemen her seviye cep telefonunda ajanda özelliği yer alıyor. Ancak bu özellik detaylı yetenekleri nedeni ile biraz hantal kaldığından, çoğu kullanıcı için atıl kalmış işlevlerden biri olmaktan öteye gidemiyor ne yazık ki. Anlık kısa notlar yahu o gün için unutmamanız gereken işler için kullanabileceğiniz bir yazılım olan To-Do-O her kullanıcı için vazgeçilmez üçüncü şahıs uygulamalardan biri olmaya aday.

Kurulumun ardından karşılaştığınız ana ekran bu şekilde. Uygulama Java tabanlı ancak sistemin kullanıcı arayüzü ile kolayca entegre olabilen yapısı sayesinde hem görsel bir uyum sağlanıyor hem de kullanımda herhangi bir zorluk yaşanmasının peşinen önüne geçilmiş oluyor.

Yeni bir görev atamak için ilk olarak yapmanız gereken ana başlık atamak. Bu başlıkları dilediğin şekilde çoğaltmakta özgürsünüz. Dilerseniz haftaya başlamadan önce kapsamlı bir yapılacak listesi hazırlayabilir ve ana başlıkları günler olarak belirleyebilirsiniz.

Listeyi Düzenleme

Bir ana başlık ekledikten sonra ise New seçeneğine yeni bir işlev eklendiğini göreceksiniz. Bu da alt görev atamaya yarayan bir seçenek. Buradan üzerinde bulunduğunuz ana görevin altına bir alt başlık ekleyebilir yahut unutmamanız gereken durumlar için kısa notlar alabileceğiniz bir ek koyabilirsiniz.

Önem Sırasına Göre Düzenleme

Eklediğiniz yapılacak listesini sonrasında ön tanımlı kriterlere göre düzenleyebilmeniz de mümkün. Set Icon adımıyla görevlere önem derecesine göre farklı ikonlar atayarak, ayrımı kolaylaştırabilir, tamamlanan işleri tikleyebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir ana ya da alt görev içi kes, kopyala, yapıştır ve sil özelliklerini kullanabiliyorsunuz.

Sıralama

Tools menüsü altında da zekice düşünülmüş, son derece faydalı işlevler yer alıyor. Buradan tiklenmiş görevlerin tümünü en üste taşıyarak ayrımı kolaylaştırabilir, yahut tüm görevleri yapılmış sayabilirsiniz.


Kayıt Ekranı

To-Do-O ile yaptığınız her işlemi File menüsü altında yer alan Save seçeneği ile kaydetmeniz gerekiyor. Zira doğrudan çıkış yaptığınız takdirde ikinci sefer bomboş bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Zaten çıkıştan önce klasik bir kayıt sorgusu ile karşılaştığınızdan bu durum çok fazla problem olmayacaktır.

XML Yedekleme Özelliği

Uygulama yedekleme yapabilmek konusunda da oldukça başarılı. Import ve Export seçenekleri ile atadığınız hiçbir işlev kaybolmadan yedekleme yapabilir gerektiğinde de bu yedeği kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Ayarlar

Settings ekranında çok fazla kişiselleştirilebilir özellik bulunmasa da yine de kullanım kolaylığı açısından düzenlemek isteyebileceğiniz ayarlar olabilir. Buradan yeni görevlerin listenin başında mı yoksa sonunda mı yer alacağı, çıkışta otomatik kayıt özelliği gibi ayarlara hükmedebiliyorsunuz. Ayrıca alınacak xml formatındaki yedeklerin hangi konuma kaydedilmesini istediğinizi de yine buradan belirleyebiliyorsunuz.

Java desteğine sahip tüm mobil cihazlar ile sorunsuz bir şekilde çalışabilen yazılıma burada yer alan SDN Download sayfalarından hemen erişebilirsiniz.

:: Uygulamayı hangi marka ve model telefonda kullanıyorsunuz? Karşılaştığınız sorunları SDN Forumlarında paylaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Artık Yapmanız Gerekenleri Unutmayacaksınız konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Artık Yapmanız Gerekenleri Unutmayacaksınız ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Artık Yapmanız Gerekenleri Unutmayacaksınız ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  2. 2 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  3. 3 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  4. 4 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  5. 5 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  6. 6 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  7. 7 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  8. 8 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  9. 9 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  10. 10 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar