Okunma

Fırça Olmadan Şaheser Yaratın


14 Kasım 2008 Cuma 05:55
Fırça Olmadan Şaheser Yaratın

Resimlerinizi boyama yapacağınız alanın arka planı olarak belirleyip üzerlerinde çeşitli araç ve fırçalarla oynama imkanı bulduğunuz ArtRage programı eğlenceli arayüzü ile dikkat çekiyor. Programı açtığınız an sol bölümde yer alan fırça paleti ve sağ taraftaki renk paleti kendinizi bir ressammış gibi hissetmenizi sağlıyor.

Gerçekten Boyar Gibi

Open Painting menüsüne girerek arka plan olarak kullanacağınız resminizi bilgisayarınızdan seçip hızla yağlı boya resimlerinize başlayabilirsiniz. Eğer arka planı boş bir sayfa olarak seçmek isterseniz de çeşitli desenlerdeki tuvallerden birini belirleyebilirsiniz. Bir ressamın sahip olabileceği tüm araçlara sahip programda yağlı boyalarınızı spatula yardımıyla çekip sürükleyerek boyalarınızı gerçekte olduğu gibi dağıtabilir ve çeşitli efektler verebilirsiniz. Aynı zamanda bir diğer gerçeklik durumu ise fırçanızın rengini değiştirme sırasında ortaya çıkıyor. Eğer fırçanızdaki rengi değiştirmek isterseniz öncelikle fırçanızı suyu batırarak temizlemeniz gerekiyor.

 


Ekran görüntüsünün büyük hali için üzerine tıklayın.

 

Yazılımda bulunan Layer (katman) özelliğiyle çeşitli katmanlar üzerinde ayrı olarak çalışıp daha profesyonel çalışmalar hazırlayabilirsiniz. Programın sahip olduğu bir diğer özellik ise resimlerinizi karikatürlere dönüştürebilmesi. Ancak bu özellikten faydalanabilmeniz için programın tam sürümünü satın almak zorundasınız.

Programda yer alan bazı araçlar, indirdiğiniz sürümün ücretsiz olarak sunulan Starter Edition olmasından dolayı kullanılması engellenmiş durumda. Eğer tüm bu kısıtlamaları kaldırmak istiyorsanız 25 dolar ödemeniz gerekmekiyor.

:: Yazılımı indirmek için tıklayın. (7,8 MB)

:: Yaptığınız resimleri SDN forumlarında paylaşın.

Bilgi için: Ambient Design Ltd.
Yazan:
Mehmet Erdem Yener

 
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Fırça Olmadan Şaheser Yaratın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    gerekiyo mu gerekmeyor mu:))

" Fırça Olmadan Şaheser Yaratın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Fırça Olmadan Şaheser Yaratın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fırça Olmadan Şaheser Yaratın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "