Okunma

ASELSAN Katmer teknolojisini geliştirdi


22 Mayıs 2018 Salı 15:06
ASELSAN Katmer teknolojisini geliştirdi

ASELSAN, geliştirdiği teknolojiler ile bizleri gururlandırmaya devam ediyor. ASELSAN tarafından geliştirilen KATMER isimli teknoloji, radar ve elektronik harp teknolojilerine yeni bir boyut kazandıracak! Pek, ASELSAN KATMER nedir?

ASELSAN KATMER teknolojisi nedir?

Çok katmanlı mikrodalga seramik teknolojisi ile birlikte, fiziksel olarak daha küçük ancak çok daha güçlü radar ve elektronik harp ekipmanları üretilecek. ASELSAN tarafından yapılan açıklamaya göre, KATMER teknolojisi ile birlikte, 30 kata kadar daha fazla üretilebilen mikrodalga modüller, geleneksel tip üretilen modüllere göre çok daha küçük yer kaplayacak. Bunun, uydu ve uzay çalışmaları için avantaj getireceği tahmin ediliyor.

Bu teknoloji sayesinde iletim hatlarının üçüncü boyuta taşınması ve bu sayede mikrodalga modüllerin, 3. parti baskı devre kartlarına olan gereksinimi ortadan kaldırıyor.

KATMER adı nereden geliyor?

Bu etkileyici teknoloji için KATMER adının tercihi ise, bu modüllerin çok katmanlı yapısını tanımlıyor. KATMER, malzemesinin iletken hatlar ve geçitlerle işlenerek tabakalar halinde dizilmesi ve fırınlanmasıyla katmanlı seramik devre oluşturma yöntemi şeklinde ifade ediliyor. Teknoloji, geniş bir frekans bandında elektronik kart ve modül yapımında kullanılıyor.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “ASELSAN Katmer teknolojisini geliştirdi”

  1. Kerim dedi ki:

    Mikrodalga modullerin calisma prensibine bakmak gerek. Insallah Mikrodalga firinlar gibi calismiyordur.

  2. Er dedi ki:

    Katmanlı PCB devre, zaten yüzyıllardır elektronikte kullanılan bir şey. Yani var olan teknolojiyi tekrar keşfetmiş. Adamlar yapay kalp, takla atan robot, yapay zeka icat ediyor takip edin de biraz feyz alın.

  3. Anonim dedi ki:

    ASELSAN’ı tenrik ediyorum. Umarım daha da iyilerini yapar! Tabii dost ülkelerimiz mühendislerimize saldırmazsa ve gerçekten başarılı olan mühendisler işe alınırsa!

" ASELSAN Katmer teknolojisini geliştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ASELSAN Katmer teknolojisini geliştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ASELSAN Katmer teknolojisini geliştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "