Okunma

Askere Sosyal Medya Yasağı


30 Ocak 2011 Pazar 16:30
Askere Sosyal Medya Yasağı

Facebook, Twitter gibi bilişim fenomenleri, günümüz insanının değişmez alışkanlıkları arasında. Askere gidenler de bu alışkanlıklardan kurtulamıyor ve dostları ve aileleriyle iletişim kurmak için, bu sosyal medya servislerini kullanıyor.

Genelkurmay’dan Yasak

Ne var ki, Genelkurmay, bu kullanıma kısıtlama getirme kararı aldı. Bazı paylaşımlar, operasyon bölgeleri gibi, gizli kalması gereken bilgileri açığa çıkabiliyor. Sakıncalı fotoğraflar, Hükümet ve askeriye aleyhine paylaşımlar da gerçekleşebiliyor ve bu da Genelkurmay’ı olumsuz etkiliyor. Ne tür bir kısıtlama getirileceği ise henüz açıklanmadı.

:: Sizce Genelkurmay haklı mı?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Askere Sosyal Medya Yasağı”

 1. rtsbora dedi ki:

  geçiniz efendim. askere telefon kullanmak da yasak ancak türkiyenin her yerinde askerler cep telefonu kullanıyor.

 2. rohirrim dedi ki:

  bence kesinlikle yanlıs yaa artık google earthen her yer görünüyor. hadi o olmadı facedeki fotoyamı kaldı elin isthbaratı… her zaman olduğu gibi hala basit şeyler peşindeyiz

 3. surmelim37 dedi ki:

  Genelkurmay haklı. 20 yaşında bir gencin ve hiç alışık olmadığı bir ortama gidip ve oradaki herşeyi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşması nekadar doğru olabilirki zaten. ve adım gibi eminimki facebook gibi sosyal ağ sitelerini sadece sıradan vatandaşlar takip etmiyor. dikkat edilmeli. insanlar sanki facebook,twitter da mecburmuş gibi her anı paylaşıyorlar fotoğraf,yazı..

 4. Elbruz46 dedi ki:

  Genelkurmay Haklı…

  Konuşmayı bilmeyen adam İnternet Kullanmayı Öğrenmiş Facebook’a dalmış…

  Askere gitmiş… Strateji nedir bilmiyor.. Bölge nedir bilmiyor, güvenlik nedir bilmiyor…

  Olur olmaz şeyleri internette paylaşıyor…

  Elbette bunlara önlem alınmalı…

  Asker’in facebook ile twitter ile ne işi olur?

  Hatta internet ile ne işi olur?

  Kimse anasıyla görüşüyor bacısıyla görüşüyor demesin…

  Þundan 10 sene önce askerler böyle imkanlara sahip miydiler?

  Değillerdi… Þimdikiler de bu imkanlar olmadan askerlik yapabilir…

" Askere Sosyal Medya Yasağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Askere Sosyal Medya Yasağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Askere Sosyal Medya Yasağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "