Okunma

Askerlik yoklamasında e-Devlet dönemi!


02 Kasım 2016 Çarşamba 21:30
Askerlik yoklamasında e-Devlet dönemi!

Bundan tam 8 yıl önce ülkemizde hizmete giren e-Devlet Kapısı, bir çoğumuz için hayat kurtarıcı olmaya devam ediyor. Her geçen gün gelişmeye devam eden ve yaklaşık olarak 30 milyon kullanıcıya hizmet veren e-Devlet Kapısı ile artık askerlik işlemleri de daha kolay hale geliyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından başlatılan e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri projesi kapsamında, Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile iş birliğine gidilerek, askerlik yoklamasında talep edilen formların e-Devlet sistemi üzerinden doldurulması sağlanıyor.

e-Devlet üzerinden sağlık muayenesi!

Askerlik yoklaması ile yükümlü olanlar, artık askerlik şubesine gitmeye gerek kalmadan sağlık muayene işlemlerini e-Devlet üzerinden başlatabilecek ve bağlı olduğu aile hekimine gitmesi yeterli olacak.

16-11/03/screenshot_9.jpg

Askerlik şubesine defalarca kez gitmeyi gerektiren işlemlerin, tek seferde tamamlanmasını sağlayan e-Yoklama ve Aile Hekimi İşlemleri projesinin pilot uygulamasına Manisa’da başlandı.

Yetkililer, pilot uygulama süreci boyunca teknik ve uygulama hatalarının giderileceğini, projenin 2017 yılı Şubat ayında Türkiye genelinde hayata geçmesini hedeflediklerini belirtiyor.

:: e-Devlet üzerinden sunulan hizmetler işlerinizi kolaylaştırıyor mu?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Askerlik yoklamasında e-Devlet dönemi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  But asleep in muanesini edevlete Mac gune dusuyor sisteme

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ahanda buraya yazıyorum ne bedelli nede başka şekilde askerlik yapmıcam 🙂 Yurtdışında millet bedelliye 1000 euro veriyor bende geçen gün araba aldım sırf vergisi 3000 euro . Bu devlete verdiğim vergileri yurtdışındakiler vermiyor ama onlar devletin baştacı , biz askerlik yapmayınca vatan hainimi olucaz? Gerekirse vatandışlıktan çıkarım gene yapmam.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Askere gitmeyi yük olarak görmeyin. Değişik ortamlar değişik insanlar tanırsınız. Ömrünüzün 1 yılına değer merak etmeyin. Asıl askerden sonra ömür ziyan oluyor bunu birgün göreceksiniz.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Askere gidip devlete yük olunmaz merak etme, haa belki adam olursun o başka

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Askere gidip devlete yük olacağına ver parasını devlet onu silah geliştirmede kullansın.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Harika bir kolaylık. Devletimiz çok yaşa !

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Vatan borcu namus borcu. Ben gittim pasa pasa yaptim askerligimi. Herkese de tavsiye ederim. Gitmeyenler cok sey kacirir 😉

 8. SDN Okuru dedi ki:

  bedelli çıksın

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç kullanmadım

 10. SDN Okuru dedi ki:

  İkametgah belgesi de alınabilse süper olur e-devlet üzerinden ama hayırlısı bakalım…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  İlk önce tecil işlemini kolaylaştırsınlar ne gerek var şubeye gitmeye.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  süper olmuş

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Kaçanlar için kötü haber. Bedelli çıkartın 25 yaşa millet rahat etsin.

  Yurt dışında yaşayan Türkler hem oy kullanıyorlar hemde 1000 Euro bedelli yapıyorlar adaletsizliğe bak.
  Bizde yapmak zorunlu madem onlarda da kimlik var gelecek yapacak askerliğini.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Üniversite biteli 3 ay oldu. Daha sağlığa be yoklamaya gitmedim. e devlet'e göre 2019'a kadar yükümlülük yok yazıyor.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Yıl 2000. İstanbulda uzun sürüyor diye adapazarında halletmeye gittim (kayıt orada). Sağlık muayenesi için gölcüğe yolladılar akşama kaldı yetişemedim. Oradan bursaya gidip arkadaşta kaldım sabah gölcüğe geri gelip öğlene doğru işimi bitirip adapazarına döndüm uygundur raporunu verdim. 1 hafta sonra donla bahçede beklettiler faça kontrolü yaptılar 9 ay sonra askere aldılar. Oradada donla soyup beklettiler ne rezillikler ne rezillikler. Donumuzu görmeyen kalmadı yani. Bugünleri beğenmeyen ergenleri meşe odunuyla dövüceksin arkadaş

" Askerlik yoklamasında e-Devlet dönemi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Askerlik yoklamasında e-Devlet dönemi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Askerlik yoklamasında e-Devlet dönemi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "