Okunma

WikiLeaks’i Bir Kitap Kurtaracak


28 Aralık 2010 Salı 09:30
WikiLeaks’i Bir Kitap Kurtaracak

Son yılların en büyük diplomatik krizlerini ve sivil toplum hareketlerini başlatan web sitesi WikiLeaks tüm popülerliğine rağmen zor günler yaşıyor.

PayPal, MasterCard ve Visa tarfından sistem dışı bırakılan site resmi para kaynaklarını kaybetmişti. WikiLeaks kurucusu Julian Assange‘ın hakkındaki tecavüz suçlamalarından kurtulmak için önce İngiltere güvenlik güçlerine teslim olmuş sonrada şartlı tahliye için bir servet harcamıştı.


Time dergisine inat olarak dünya çapında birçok gazete WikiLeaks kurucusunu ‘yılın adamı’ unvanını verdi

WikiLeaks’i Kurtarma Planı

Üst üste yaşanan bu sorunlar ardından olay site WikiLeaks büyük bir ekonomik krizle burun buruna geldi. Assange krizden kurtulmak için hazırladığı planı kısa süre önce tüm dünyayla paylaştı.

Medyanın ‘olay adam’ adını taktığı Assange WikiLeaks‘in geleceği için 1.5 milyon dolarlık bir kitap anlaşması yaptı. Hayatını kitap haline getirecek olan Assange bu sayede sitesini ayakta tutabileceğini de açıkladı.

Bağımsız bir site olarak WikiLeaks yayın hayatını sürdürmek için sürekli gelir kaynaklarını açıklamak zorunda. Bağış toplayabileceği kaynakların kapanmasıyla birlikte site ayakta kalmak için alternatif yollar denemeye başladı.

:: WikiLeaks’in kitabını okumak ister misiniz? Sizce Assange ününü ticarete mi dökecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WikiLeaks’i Bir Kitap Kurtaracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks’i Bir Kitap Kurtaracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks’i Bir Kitap Kurtaracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "