Okunma

Assasin’s Creed 2’den Tarih Geçidi


28 Eylül 2009 Pazartesi 12:48
Assasin’s Creed 2’den Tarih Geçidi

Asssasin’s Creed 2’in piyasaya sürülmesine kısa bir süre kala, yapımla ilgili bilgilerde su yüzüne çıkmaya devam ediyor. Ubisoft’un teknojolik tarih oyunu AC’de Haşhaşi olarak bilinen suikastçılar kardeşliğinin bir üyesi olmuştuk. Yeni yapımda ise ilk olaydan yaklaşık yüz yıl sonrasında Rönesans döneminde kan akıtacağız. Yeni karakterimiz Ezio, suikastçı yeteneklerine sahip bir soylu. Bu yüzden dönemin birçok ünlü karakteriyle tanışıyor. İşte Ezio’un bizi de tanıştıracağı Assasin’s Creed 2 karakterleri.

Kesinleşen Karakterler

1. Carno Grimaldi (İtalya’nın en kötü kalpli adamlarından birisi.)
2. Caterina Sforza (Dönemin ünlü soylularından. Ordularını cesurca yönetmesi ve kültürüyle ünlüdür.)
3. Desmond Miles ( Altair ve Ezio’nun torunu. Onun gen hafızası sayesinde atalarının anılarını yaşıyoruz. )
4. Giovanni Auditore di Firenze (Ezio’un babası. Kendisi ünlü bir banker.)
5. Ezio Auditore di Firenze (Soylu bir gençken, ailesinin intikamını almak için Suikastçıya dönüştü. Oyunda yöneteceğimiz ana karakter)
6. Leonardo da Vinci (Ünlü sanatçı ve bilim adamı. Ezio’nun silahlarını o tasarlıyor.)
7. Lorenzo de’ Medici (Floransalı Cumhuriyet ve barış yanlısı devlet adamı. Vefatından sonra ülkesi uzun süre barış yüzü görmedi. Ölümünden acaba biz mi sorumlu olacağız?)

8. Niccolò Machiavelli (Rönesans’ın en ünlü düşünürlerinden birisi. Filozof ve şair. Fikirleri Makyavelizm adlı felsefeyi oluşturdu)

Kesin Olmayanlar
1. Altaïr (Ezio ve atasının gizemi bu oyunda çözülecek mi?)
2. Lucy Stillman (Desmond’un sağlığına gereğinden fazla önem veren bu karakter acaba bu oyunda da gözükecek mi?)
2. Warren Vidic (İlk oyunda Desmond üzerinde acımasız deneyler yapan bilim adamı. Animus teknolojisinin yaratıcısı. Deneyleri devam edecek mi?)

:: Oyunda yer alan tarihi karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Assasin’s Creed 2’den Tarih Geçidi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Assasin’s Creed 2’den Tarih Geçidi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Assasin’s Creed 2’den Tarih Geçidi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "