Yeni Assassin’s Creed Anadolu’da geçecek!


2017-05-10 15:00:00
Yeni Assassin’s Creed Anadolu’da geçecek!

Ubisoft‘un en önemli ve en etkili markalarından biri olan Assassin’s Creed, 2008 senesinden beri her sene yeni bir oyunla ve yeni bir dönemle oyuncularla buluşuyordu fakat serinin yeni nesil oyunları, bir önceki nesildeki etkiyi yaratmamıştı. Üstelik birçok eleştiriyi de beraberinde getirmişti.

2014 senesindeki Assassin’s Creed: Unity‘deki akıl almaz bug hataları ve oyunun erken çıkışının yanı sıra, bir sonraki sene piyasaya sürdükleri Assassin’s Creed: Syndicate ile benzer hataları tekrarlayan firma, 2016 senesinde bir oyun çıkarmayıp, serinin yapımına kısa bir süre ara vereceklerini belirterek, yeni oyunlarına düzgün bir şekilde odaklanacaklarını duyurmuştu.

İşte Assassin’s Creed: Origins detayları!

Tüm bu duyuruların ve gelişmelerin ardından 2016 senesini, piyasaya yeni bir Assassin’s Creed oyunu sürmeyerek geçiren Ubisoft‘un, yeni oyununun Eski Mısır‘da geçeceği birçok güvenilir kaynak tarafından doğrulanmıştı.

17-05/10/assassins-creed-origins-concept.png

Yeni Assassin’s Creed oyunun ismine dair de birçok sızdırılma gerçekleşmişti. Önce Assassin’s Creed: Egypt denilen oyun, en son Assassin’s Creed: Empire olarak anılsa da, geçtiğimiz saatlerde sızdırılan bilgiler ve yapım aşamasında çekilen oyun görseli doğrultusunda yeni oyunun adının “Assassin’s Creed: Origins” olduğu ortaya çıktı.

Assassin’s Creed: Origins, Eski Mısır‘da geçen bir oyun olacak ve 2017 senesinin sonbahar döneminde PC, Sony PlayStation 4 ve Microsoft Xbox One için piyasadaki yerini alacak.

Yeni oyunda, Assassin’s Creed: Syndicate‘de olduğu gibi kadın ve erkek olmak üzere iki suikastçiyi yöneteceğiz.

Ezio ve Altair dönemindeki Assassin Loncası etrafında hikaye konusu olacak olan oyunda, Assassin’s Creed III, Assassin’s Creed IV: Black Flag ve Assassin’s Creed: Rogue’daki gibi deniz savaşları yer alacak. Bu deniz savaşları, Unity ve Syndicate serisinden beri durulmuştu.

17-05/10/cdc037435ea099e29402d175c7fa66c8-1494413983.jpg

Eski Mısır‘da geçeceği kesinleşen bu oyunda, zaman zaman Eski Yunanistan‘a ve Eski Anadolu‘ya gideceğimiz belirtiyor. Özellikle Assassin’s Creed serisinin temelini oluşturan Prince of Persia‘daki gibi Pers dönemine de ufaktan dokunulacak gibi gözüküyor.

İşte Assassin’s Creed: Origins’ten sızdırılan görsel!

17-05/10/52e82285-b5df-4e0e-9f8d-7c2da8c38387.jpg

Belirtmekte fayda var ki; Ubisoft‘un oyunlarını pazarlama sistemi daima bu tür sızıntılara ve isim değişikliklerine dayalıdır. 

Son nesilden örnek vermek gerekirse; Fransız devrimini konu alan Assassin’s Creed: Unity‘de benzer bir görsel sızıntılarıyla ortaya çıkmıştı ve oyun piyasadaki yerini alır almaz, yaşattığı sorunlar ve tepkilerden sonra da bir sonraki oyunları Assassin’s Creed: Syndicate‘in ilk görselleri sızdırılmış ve o zaman oyunun adı Assassin’s Creed: Victory olarak görülmüştü.

Ubisoft‘un bu sene yeni bir Assassin’s Creed ve FarCry oyunu ile gündeme gelmesi bekleniyor. Tüm bu oyunların ise önümüzdeki ay gerçekleşecek olan E3‘te kesinlikle tanıtılması bekleniyor.

Son olarak Ubisoft, bu konu hakkında kesin bir açıklama ve yalanlama yapmadı!

:: Assassin’s Creed: Origins’ten beklentileriniz nelerdir?


 • yazarTayfun Kumaş

  Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Yeni Assassin’s Creed Anadolu’da geçecek!” üzerine 15 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Kesin yine Kapadokya'ya gemi ile gideriz 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

   baydı bu suikastçi ***** birbirinin aynısı kıyafetler evler değişik.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Creed 3 ile birlikte benim için bitti

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Aphaçiiiii Creed…

  5. SDN Okuru dedi ki:

   esin kaynağı türkiye olan bir seriye en azından türkçe dil seçeneği gelsin

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Her şeyle Osmanlı'yı bağdaştırmaya çalışan tatlı su Osmanlıcılarına: Hasan Sabbah, Büyük Selçuklu döneminde yaşayan bir teröristtir. Osmanlı ile bir alakası yoktur.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   hani empire çıkcaktı bu ubisoftta bi dediği bi dediğini tutmuyo

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Hasan sabbah osmanlı zamanında değil selçuklu zamanında vardı

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Kapadokya yi yine deniz kenarında göstermezler inşallah 🙂

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Ezio suz AC Saman gibi Bişi

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Assasin'in esin kaynağı Osmanlı bi zahmet Türkiye'de çıksın.( Hasan Sabbah)

  Yorum yazın