Assassin’s Creed’in Osmanlı’sı Böyle Olacak


07.06.2011 10:30:00
Assassin’s Creed’in Osmanlı’sı Böyle Olacak

Son yılların en iyi E3 fuarı merakla beklenen bir sırrı da açıkladı. Assassin’s Creed‘in Osmanlı döneminde geçecek yeni oyunu Revelations’la ilgili özel videoları da kısa süre önce yayınlandı.

İlk duyuru yapıldığından bu yana Türk oyuncuların kuşkuyla beklediği İstanbul bölümü ise yine bu videolarla birlikte ortaya çıkmış oldu.

İşte Osmanlı

Ezio’nun İstanbul yolculuğu ezan sesleri ve esnafın Türkçe sohbetleriyle şenleniyor. Dünyanın kesişme noktası olarak tavsir edilen İstanbul’da Osmanlı kültürü en iyi şekilde yansıtılmış. İstanbul’daki suikastçılar ise dünyaya yayılmış bu adelet savaşçılarının en ileri olduğu mekan olacak.

Asesyum lideri Ezio bile İstanbul’da şimdiye kadar görmediği yeni silahlar ve teknikler öğrenecek.

İşte Assassin’s Creed Revelations‘ın Osmanlı videosu.

:: Oyunun Osmanlı’yı anlatış şekli sizi memnun etti mi?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}

 


  “Assassin’s Creed’in Osmanlı’sı Böyle Olacak” üzerine 76 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Ulan yorumlari okurken kahkahayla acima duygusunu bir yasadim. Lan oyunda zaten Osmanli'ya destek oluyor Ezio siz hala neyin kafasindasiniz. Bu arada konu hooorttt

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Türkler kaçmıyolar kovalıyorlar 😀

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Çok güzel çizmişler istanbulu, monreal baya başarili bu konularda

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Kardeşim şakamısınız siz?Adamlar istanbulu tanıtan oyun yapmış metre metre gezmiş siz hala beğ***** italyan öldürürken birşey dedimi?Amerikalılar assassin’s creed 3 te amerikan öldürürken birşey dedimi?Demediyse niye siz bu kadar saçmalıyorsunuz?Abartmayalım lütfen.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   şöyle yorumlara baktım da, tamam bu oyunu yapanlar zaten belli ne yapacaklardı bizi Osmanlı askeri yapıp başkalarını mı öldürtecekti, bunlar düşmanlığını yapıyor zaten de bizim türklere ne oluyor onu anlamadım, yok bunlar yobaz, adam dünyanın en iyi suikastçisi, ben sonuna kadar oynarım gerekirse Kanuniyi bile öldürürüm diyenler var, sanırım bunlarda bu oyunu bilerek ve isteyerek Osmanlıyı kötülemek için yapanların Türkiye uzantıları zır cahiller.

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Ben bu oyunu oynamam resmen OSMANLI düşmanlığı var bunlarda…

  7. SDN Okuru dedi ki:

   kıymetli osmanlı torunları eğer azıcık da olsa tarihimize değer veriyorsanız hele hele hz fatih döneminde böyle birşey olacağına yazık bu oyunu yapanların Allah belasını versin resmen bizim askerlerimizi bize öldürtecekler oyun dahi olsa

  8. SDN Okuru dedi ki:

   arkadaşlar ben indiriyordum konusuna bakmadım tarihimize hakaret sakın ne para verin nede indirin

  9. SDN Okuru dedi ki:

   yazmıyım yazmıyım diyorum duramıyorum böyle cahil saçma sapan bi halk olamaz ya yorumlara bak ***** kafasını yaşıyorsunuz arkadaşlar ? bu bir ***** cümleyi okuyup geçmeyin iyi ***** çok güç sanırım.liseyi zor bitirmiş belki de hala lisede ki tipler herhalde osmanlı tarihinden bahsedenler, sokakta kadın oynamazdı deyip kanuni’den örnek verenler, size kanuni zamanında geçiyor mu dediler oyun için ne gaza geldiniz ? onlara dansöz denir türk ve arap kültürlerinde de vardır.neresini yanlış anlatmışlar izledim bulamadım herhalde sadece kadınların oynadığı yerde türk tarihine hakaret falan nerde gözünü seveyim:) Allah size akıl fikir versin arkadaşlar ne ***** istanbul’u fetheden askerler ne basit ölüyor demiş ya doğru diyosun valla aslında ölmemeleri lazım sonuçta istanbul’u fethetmişler dimi ? Madem susun gözünüzü ***** şahane gözüküyor bu arada sabırsızlanıyorum.

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Tamam ama benim gözüme batan bir kaç ayrıntı oldu:
   Arkası ezan sesiyle şenleniyor ama ezan okunurken shit kelimesi söyleniyor türkler tarafından ki bu çok günah ve ayrıca ezan okunurken aksiyon müziği çalınıyor.
   Ve öldürdüklerimiz türk
   ve Oyunun başında Constantinopol diyor yani bizanslıların dediği gibi

  11. SDN Okuru dedi ki:

   arkadaşlar türkçe çevirisini dinleyin 😉 Kanuni tutmuş bu adamı hainleri öldürmek için;)

  12. SDN Okuru dedi ki:

   oyundaki herşey doğru olmasada istanbullun o yıllardaki adı Kostantiniyye idi ,istanbul adını osmanlı çökünce aldı önce bunu bir bilin,ikincisi ezio osmanlı düşanımı değil bizans düşmanı osmanlı askerlerine senaryo gereği saldımıyor bu daikinci kapak olsun

  13. SDN Okuru dedi ki:

   osmalıya saldırıyo bu

  14. SDN Okuru dedi ki:

   Ya beyler… Bu nasil yorumlar ya.. Bu kadar mi acinAcak haldeyiz artik, osmanliya kilic sallamam fln .. Sakamisiniz ciddimisiniz. Ya bu oyun ulan oyun.. Bizim atalarimiza sahip cikip, ottoman empire die bi oyun yapamadigimiza gore( ki keske yapsak), bu oyunlarla bari o donemlere gidicez, farkli otantik bi Atmosfer yakalicaz..osmanliyi neden kotulesin, ortada 3 tane kari dolasmasi osmanliyi kotulemez, aksine avrupalinin hosuna gider, sana gore kotuleme olur.. Kaldiki icimizi biliriz biz, hepimizi heyecanlandirir oole bi donem, kari kizlar vs.. Romada brotherhoodda, fahiselerle yatioduk catir catir, sorun yoktu ama dimi..oyun mukemmel, hala insani sario, o doneme goturuo, sanki herkes o donemde yasamis osmanlida, oole diildi boole diildi… Bize anlatilan oydu, omu diilmi yasayan bulsakta anlatsa… Osmanli donemini katmislar, iyide yapmislar, bonus gibi oldu. Osmanli var die alan almasin zaten. Bu oyunun fanlari alsiin, hem keyfine varsin, hemde o doneme gitsin!

  15. SDN Okuru dedi ki:

   Assassins Creed revelations box tanıtım videosunu internet download manager ile download ettim. Dosya ismi “ACR_ENCY_UK_MP4HD_940X529” son sahnede oyun içinden 3 kare yer alıyor Singilplayer mission – Multiplayer characters ve ottoman jester (şaklaban osmanlı)
   bu ne lahana turşusudur !!! İlla osmanlıyı kötüleyecekler

  16. SDN Okuru dedi ki:

   Yahu İlk Başta İstanbulu Düşman Olarak Görüyor Sonra Padişahla Tanışıp Onun Yanında Yer Alıyor Oyunun İlerki Bölümlerinde İstanbulu Ve Padişahları Övüyorlar Bence Gayet Güzel Bir Yapım !

  17. SDN Okuru dedi ki:

   Negatif yorum yapan arkadaşlara katiliyorum..
   Türkçe konuşmalar niçin o konuda sergilenmiş anlam veremedim kısacasi tamamiyle rahatsızlık verici bir Lansman olmuş..

  18. Blackout dedi ki:

   AC, AC2, Brotherhood her format sonrası biri ya da ikisini kurup bitirene kadar oynuyorum. Özellikle AC2 ve ACB’yi 5’er kere falan bitirmişimdir. Öyle kötü bir haldeyim yani. Yeter çıkarın artık şu oyunu.

  19. TMac1 dedi ki:

   brotherhood u daha bitirmedim başladım ve yarım bırakmıştım bi ara gene bakarım artık

  20. Persona Grata dedi ki:

   Yeni video arkadaşlar.

  21. SDN Okuru dedi ki:

   Şanlı tarihimize ve Müslümanlığa inşallah hakaret etmezler sonuçta atalarımızın bugünlere gelebilmemizde büyük gayretleri var!Bari karakter Türk olsa İtalya’nın teki gelip koskoca Osmanlı İmparatorluğunu mu dağıtacak!Buna kimse inanmaz!

  22. SDN Okuru dedi ki:

   allahım ne gericisiniz ölceksiniz bağnazlıktan o mübarek kılıcı osmanlı askerine kaldırmam ne demek ya 😀 😀 hangi devirde yasıoyon arkadasım bu bi oyun cillop gibide olmus alıp sonuna kadar da oynucam oyun be bu gerekirse kanuniyide keseriz oyunda ne saçma fikirleriniz varmış venedikte romada italyan askerlerini keserken italyanlar laf ediolarmıydı nasıl bi zihniyetle yasısunuz anlamıorum al oyna oynamıcak san beenmıosan fikrini kendine sakla

  23. SDN Okuru dedi ki:

   bu oyun a para veren salaktırya bide günde 1 tl birilktirin alın diyorlar adam oyun yapmış amam türkiyeden referans almışmı yani daha kültürel oyun yapmak için ama avrupalılar kendi bildiği tarihle oyun yapmaya devam ediyorlar daha internet veye aynnış tarih ile kurgu yapmaktadılar…… para vermek ziyan bu oyuna :::::)))

  24. virtual worms dedi ki:

   [video=youtube;aM8yc0iigwQ]*****

  25. ktlpby dedi ki:

   la bu lazziya iyi dövüşüyor ama osmanlı tokatını öğretmemiz lazım .)) yeni bir yetenek özellik sonuçta 😀 benim pc oyunu kaldırmaz net kafede bitirmeyi düşünüyorum :))

  26. OnLT dedi ki:

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

  27. kowalskii dedi ki:

   Bu oyun serisi gerçekten çok güzel. Oynarken kaliteli zaman geçirdiğimi düşündüğüm tek oyun 😀

  28. virtual worms dedi ki:

   Oyun bomba gerisi palavra:P[COLOR=”Silver”]

   [SIZE=1]———- Post added at 02:44 ———- Previous post was at 02:38 ———-[/SIZE]

   [/COLOR]e3 fuarından bir kaç resim yayınlamışlar facede:P

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

   [img]*****

  29. SDN Okuru dedi ki:

   İstanbul ismiyle ilgili atıp tutuyorsunuz diyen arkadaşa belirtiyorum
   Atıp tutma konusunda sende farklı değilsin genelleme yapıyorsun. Tamam farklı kültürlerde farklı adlandırılmışsada. Konuyla ilgili görüşleri kaynaklarıyla belirtelim.

   · İstanbulun 1453’de alınışından önce, 2’nci Murat zamanında kentin adı İSTANBUL’dur (Osman Turan)

   · 10’cu yüzyılda yaşamış olan tarihçi Mesudî, ”efembeih Velii-işref” adlı kitabında bu şehre BULEN dendiğini, resmî dilde ASTAN-BULEN adının kullanıldığını yazar,

   · 14’ncü yüzyılda İBNİ BATTUDA, İZTANBUL ; bu adı gene

   · 14’ncü yüzyıl yazarlarına VARTAN’ın Ermenice coğrafyasında ESDAMPOL,

   · 15’nci yüzyılda , seyyah j.Slimberger, İSTAMBOLİ, STAMBOL şekillerinde görürüz.(*****.

  30. Norrick dedi ki:

   Harem’e de girecek miyiz acaba? 🙂

  31. Mai Nai dedi ki:

   Umarım oyunun sonunda Ezio yu dövmek zorunda kalmayız:D

  32. The Dark Knight dedi ki:

   [QUOTE=cperinaz;1847261]O kadar da kabullenememisler demek ki Istanbul olmasini 🙂

   O dünyanin en iyi suikastcisiyse Osmanli da dünyanin en iyi ordusuna sahipti :)[/QUOTE]

   150 metre yükseklikten samanlara atlayıp ölmeyen bir karakterden bahsediyoruz. Ayrıca Selçuklu ordusu Osmanlı ordusundan daha mı az güçlüydü? Selçuklu en güçlü olduğu yıllarda Alamut’u asla fethedemedi. Nizam-ül Mülk’ün suikastini engellleyemedi. Osmanlı’daki her askerin müthiş savaşçı olmasını söyleyemeyiz. Zaten en iyi askerler Topkapı Sarayı’na alınıyor.

   O dönem şehrin adı Konstantiniye olarak geçiyor. Çoğu kaynakta İstanbul Konstantinapol olarak geçer şehrin adı.

  33. cperinaz dedi ki:

   [QUOTE=topalsolucan;1846538]neden girişte constantinepol yazmışlar. hemde yıl 1511 :P[/QUOTE]

   O kadar da kabullenememisler demek ki Istanbul olmasini 🙂

   [QUOTE=The Dark Knight;1846577]Millet coştu Osmanlı’yı öldürmek haramdır diye fetva verenler var gelen yorumlarda. Bu oyun hakettiği değere ulaşır umarım. Geçen sene çıkan James Bond oyununda İstanbul’u olmayan bir şehir gibi tanıtmışlardı. Koskoca şehir bir tek Bond’un arabı pahalı diğer herkesin ki Anadol filandı. Kimse bu kadar coşmadı. Birileri ciddiye alıp iş yapıyor. İstanbul’u Fetheden askerler bu kadar çabuk ölür mü yazan bile var. Dünyanın en iyi suikastçisini oynuyoruz oyunda millet hâlâ neler söylüyor :D[/QUOTE]

   O dünyanin en iyi suikastcisiyse Osmanli da dünyanin en iyi ordusuna sahipti 🙂

  34. SDN Okuru dedi ki:

   koskoca oyun firması hiç mi araştırmamış Osmanlı tarihini, gelmiş geçmiş en büyük 3 imparatorluktan birisi bu mu? yazık…

  35. SDN Okuru dedi ki:

   Gidin bir araştırın ya atıp tutmaya gelmişler siz sanıyomusunuzki İstanbul fethedilir edilmez istanbul adını aldı 1453-1923 yılları arası constantineopolis olarak adlandırılmışdır yazışmalarda hep bu ad kullanılmışdır o zamanki padişahlar bile kullanmışdır sallamak kolay hey yavrum ***** muhteşem bu arada

  36. SDN Okuru dedi ki:

   Ne cok soylenmissiniz oyun hakkinda, cok biliyorsaniz buyur siz yapin derler adama. Sonucta bu kurgusal fantastik bir oyun, rome total war tarzi tamamen tarihle ilgili bi oyun degil dolayisiyla elbetteki unuttuklari veya degistirdikleri kisimlar olucaktir, eminm onceki oyunlarda da italya ve roma birebir aynen aktarilmamistir zaten oyuna. Ordaki bayanlara laf etmissiniz onlar da zaten sus olsun diye degil saklanma amacli duruolar orda, ille de osmanliyla bi alakasi olmasina gerek yok yani. Ben sahsen begendm ve alip oynayacagim, bir bilgsayar oyununa da siyaset katmaya gerek yok.

  37. SDN Okuru dedi ki:

   Ben insanlari anlamiyorum. Bizler oyun yapamadigimiz icin adamlar tabiki de istedikleri gibi oyun yapiyorlar. Bizim milletimizde bu kalles oyunlara para verip satin aliyor hatta kalles siteler de bunlari yayinliyor. Simdi gidip bu oyunu aldiginiz zaman kiminle savasacaksiniz gidip atalarinizi mi oldureceksiniz. Yaziklar olsun sizlere.

  38. SDN Okuru dedi ki:

   Kesinlikle berbat. Beğenmedim. İstanbul Türk memleketidir. constantin rum…

  39. uma350 dedi ki:

   Güzel omuş ellerine sağlık.. 🙂

  40. vladislav dedi ki:

   Sarayda olay çıkar atsınlar o zaman seni içeriye, için rahatlasın ^^

  41. topalsolucan dedi ki:

   ben oyunda bol bol Osmanlı askerine kendimi öldürtüp intikamımızı alırım 😀

  42. xmRipper dedi ki:

   İyide osmanlı gemilerini patlattı herif? ^^

  43. topalsolucan dedi ki:

   normalde tabiki Osmanlı askeri bu kadar çabuk ölmez. keserler enzonun pipisini 😀 ama, oyunda o bir kral :)[COLOR=”Silver”]

   [SIZE=1]———- Post added at 16:32 ———- Previous post was at 16:26 ———-[/SIZE]

   [/COLOR][QUOTE=__kadıköyRAP__;1846598]Bizim tarihçinin dediğine göre zaten Osmanlı zamanında da İstanbul diye geçmemiş adı.[/QUOTE]

   evet 18. yy. civarında resmiyet kazanmış.

   [QUOTE]constantinapolis; constantinin şehri anlamına gelmektedir fetihten sonra konstantiniye ismi kullanılmıştır müslüman insanların akın akın gelmesi sonucu halk arasında ıslam polis yani islamın şehri olarak anılmıştır fakat resmi değildir. tabi bu da zamanla yuvarlana yuvarlana istanbol olmuş osmanlının yıkılış hıbısından sonrada istanbul ismini almıştır. [/QUOTE]

  44. SDN Okuru dedi ki:

   1453’de Sultan Fatih constantinople u almış ve İstanbul yapmıştır. Ama bu adamların atalarının beyinlerine zorla yerleştirmediği için halen constantinople deme cahilliğinde bulunabiliyorlar. Eğer İngiliz Fransız kralları gibi sömürge anlayışı olsaydı bu adamların coğu Türkçe konuşuyordu. Bizim insanın ne demek olduğunu bilen Padişahlarımız olması gerektiği gibi diğer kabilelerin ve ülkelerin vatandaşlarına Yaratan’dan ötürü saygı duymuştur.

  45. __kadıköyRAP__ dedi ki:

   Bizim tarihçinin dediğine göre zaten Osmanlı zamanında da İstanbul diye geçmemiş adı.

  46. SDN Okuru dedi ki:

   hitmen filminde bile istanbul daha güzel daha özel daha ulaşılmaz anlatılmıştı aslında o filde bile bunlar yokken bu oyun ondan dahada berbat gerisi oyuncu arkadaşların yorumuna kalmış.

  47. The Dark Knight dedi ki:

   Millet coştu Osmanlı’yı öldürmek haramdır diye fetva verenler var gelen yorumlarda. Bu oyun hakettiği değere ulaşır umarım. Geçen sene çıkan James Bond oyununda İstanbul’u olmayan bir şehir gibi tanıtmışlardı. Koskoca şehir bir tek Bond’un arabı pahalı diğer herkesin ki Anadol filandı. Kimse bu kadar coşmadı. Birileri ciddiye alıp iş yapıyor. İstanbul’u Fetheden askerler bu kadar çabuk ölür mü yazan bile var. Dünyanın en iyi suikastçisini oynuyoruz oyunda millet hâlâ neler söylüyor 😀

  48. Gold Eagle dedi ki:

   [QUOTE=vladislav;1846547]Ne zaman çıkıcağı hakkında tam tarih bilen varmı ?[/QUOTE]

   2011 yazıyor,tam olarak tarih göremedim sitesinde ama Kasım-Ekim gibidir 🙂

  49. topalsolucan dedi ki:

   kesinlikle orjinal alıcam 🙂

  50. vladislav dedi ki:

   Ne zaman çıkıcağı hakkında tam tarih bilen varmı ?

  51. SDN Okuru dedi ki:

   kardeşim bu ne yaaa, ben oyunda da olsa osmanlı askerine, o mübareklere kılıç kaldırmam, silah doğrultmam, hiç böyle bir şey yapılırmı, bir kaide var, küfür gafletle de olsa küfürdür, size tavsiyem sakın bu oyunu bedavada olsa sakın almayın oynamayın arkadaşlar…

  52. topalsolucan dedi ki:

   neden girişte constantinepol yazmışlar. hemde yıl 1511 😛

  53. Gold Eagle dedi ki:

   Güzel olmuş,sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

  54. SDN Okuru dedi ki:

   1512 tarihinde şehrin adı istanbul, constantinople değil..
   Ezan sesi bir müzikmiş gibi verilmiş..
   İstanbul’u fetheden Türk askerleri ne de çabuk öldürülebiliyor ..
   Gemiler de sokaklarda sanki hiç asker korumuyormuş gibi binlerce insan yokolmuş 🙂
   Tarihimize yapılan hakaret sadece bence oyunun bu yönlerini de yazmalıydın sayın yazar…

  55. SDN Okuru dedi ki:

   Oyunda Osmanlı var denince çok heyecanlandım. Fakat yine hüsran. Grafikler cezbedici. Ama senaristeler hiç araştırmacı ddeğilmiş. Osmanlıyı sürekli kadına düşkün gösterme amacı güdüyor bu gavurlar. Eğer Osmanlı kadına düşkün olsaydı Kanuni o kadar saltanat yılı içerisinde toplamda sadece ve sadece 2 yıl sarayında kalmış olmazdı. Zaten para var rahat var. Bu adamların amacı neydi Viyanaya kadar kılıçlarla toplarla at üstünde gittiler? Ben elimde defterle otobüs durağına gidene kadar yoruluyorum arkadaş.

  56. The Dark Knight dedi ki:

   [QUOTE=vladislav;1846486]Senaryoda fatih sultan mehmetle görüşeceğini yazıyodu sanırım, onunla iletişim kurucak ve beraber iş yapıcaklar *****

   Yavuz döneminde geçiyor ama büyük ihtimalle Fatih’in tapınakçılar tarafından öldürüleceğini anlatacak yapım. Video’da Yavuz Sultan Selim’in yanına gidiyoruz büyük ihtimalle. Sizinle görüşebilmek için dikkatleri başka yerlere çekmem gerekliydi diyor. Sonuçta ölenler gerçek Osmanlı askeri değil arkadaşlar.

   Devleti içten çökertmeye çalışan komploya karşı savaşıyoruz. Padişahları kolluyoruz hatta yardım ediyoruz. Bu oyun turizm rehberi gibi resmen. Tabii senaryo gereği birebir dönem Osmanlı’sı olamaz. Detaylı çizimleri yok her şehrih ama yüzde 45 oranında gerçeğine yakın yapıyorlar.

   Ezanla başlıyor video Türkler yapsa bu kadar olmazdı. Türklerin yaptığı oyunları da görüyoruz direkt Avrupa ve ABD pazarına yönelik yapıyorlar. Ubisoft ise detaylardan kaçınmamış.

  57. bewko dedi ki:

   Türkçe olsun ya başka birşey istemiyorum.

  58. SDN Okuru dedi ki:

   ne zaman çıkıyor oyun

  59. virtual worms dedi ki:

   ilerdeki videolar bir yayınlansada konu netleşse:P

  60. Nuri.alco. dedi ki:

   Umarım oyunda Türkçe yayınlanır. 😀

   Gerçekten güzel olmuş.Kesinlikle oynucam.

  61. vladislav dedi ki:

   Senaryoda fatih sultan mehmetle görüşeceğini yazıyodu sanırım, onunla iletişim kurucak ve beraber iş yapıcaklar gibi.

  62. virusizmir dedi ki:

   Ezio’ya Osmanlı tokadını da öğretebilecek miyiz acaba, etkili bir silah :=)

  63. virtual worms dedi ki:

   iyide amaç?

  64. vladislav dedi ki:

   Evet saldırdıkları osmanlı askeriydi, haliçteki gemileri patlattı işte.

  65. SDN Okuru dedi ki:

   etrafta oynayan karı kız uymamış bir kere kanuni zamanında fransaya mektup yolluyor bu tür şeyleri yaptığı için bu kötü olmuş..

  66. virtual worms dedi ki:

   [QUOTE=byyasin;1846462]:) VWoouwww Muhteşem görünüyor.

   Türkçe sohbetler dikkatimden kaçmıştı.

   2. izleyşimde karıdan kızdan bahsettiklerni gördüm koptum resmen 🙂

   Bu kadarda olmaz yani :)[/QUOTE]

   benimde dikkatimi çekti. çok güzel bir kadındı birde benimle konuşmak istiyor falan:D 😀

   Benim anlamadığım yaktığı gemiler osmanlıların değilmiydi askerlerde osmanlı askerini andırıyordu?

  67. pesimist dedi ki:

   Şehri talan etti herif yaa.. Deli oldum çok kızdım 😀

  68. byyasin dedi ki:

   🙂 VWoouwww Muhteşem görünüyor.

   Türkçe sohbetler dikkatimden kaçmıştı.

   2. izleyşimde karıdan kızdan bahsettiklerni gördüm koptum resmen 🙂

   Bu kadarda olmaz yani 🙂

  69. vladislav dedi ki:

   Mükemmel, assasins creed serisini büyük bi zevkle oynuyorum, bu seriyide iple çekiyorum.. Çok başarılı olmuş fakat ezio bu seride ölücekmüş sanırım bidahaki seriye farklı bi karakter oluşturucak desmond.

  70. mertgenc86 dedi ki:

   ben de bi denemek istiyorum:)

  71. blgram dedi ki:

   Osmanlı olunca oyunda sokaktan geçenlere musallat olamam tokatı yalatıverirler.

  72. SDN Okuru dedi ki:

   Oyun son derece güzel ve görselleri etkileyici fakat Osmanlı Devletini anlatışı ve mimarisinin yorumlanışı tatminkar olmamasıyla birlikte berbat ve Türk tarihine hakaretten başka bir şey değil..

  73. OnLT dedi ki:

   Sabırsızlıkla bekliyorum 🙂

  74. dajumrar dedi ki:

   Haber için teşekkü***** etkileyici bir oyun olacak.

  75. __kadıköyRAP__ dedi ki:

   Ooouuu 🙂

  76. Yorum yazın

   Geri bildirim