Okunma

Aston Martin’den hibrid otomobil açıklaması!


30 Ağustos 2017 Çarşamba 12:30
Aston Martin’den hibrid otomobil açıklaması!

Elektrikli araçların başarısını kanıtlaması ile birlikte üretim sürecinde değişikliğe gitmeye başlayan otomobil üreticileri, petrol ve gaz ile çalışan otomobillerin yerini hibrit veya elektrik ile çalışan otomobillere bırakmak için çalışmaya devam ederek uzun vadeli planlarını hazırlıyorlar.

Günümüzde lüks otomobil kavramı ile bütünleşmiş markalardan birisi olan Aston Martin, bu kapsamda elektrikli araç çalışmalarına devam ederken, hibrit otomobil üretim planı hakkında açıklamalarda bulundu.

Aston Martin, 2020 yılında tamamen hibrit üretim yapacak!

Financial Times ile bir röportaj gerçekleştiren Aston Martin CEO’su Andy Palmer, şirketin önümüzdeki on yıl boyunca tüm modellerinin hibrit versiyonunu satışa sunmayı ve 2020 yılından itibaren tamamen hibrit ve elektrik ile çalışan otomobil üretimi gerçekleştirmeyi planladığını açıkladı.

17-08/30/andy-palmer-1504091721.jpg

2030 yılına kadar otomobil satışlarının yüzde 25’inin elektrikli otomobillerden oluşmasını hedeflediklerini belirten Palmer, ilk elektrikli araçları Aston Martin RapidE hakkında bazı bilgiler paylaştı.

2019 yılında satışa sunulması ve sadece 115 adet gibi oldukça sınırlı sayıda üretilmesi planlanan Aston Martin RapidE‘nin dört kapılı bir spor otomobil görünümünde olması beklenirken, aracın motoru için Williams Advanced Engineering firmasından destek alındığı belirtiliyor.

:: Aston Martin’in hibrit otomobil üretimine başlayacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Aston Martin’den hibrid otomobil açıklaması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Aston Martin’den hibrid otomobil açıklaması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Aston Martin’den hibrid otomobil açıklaması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "