Okunma

ASUS Apple’ın Tahtına Göz Koydu


10 Haziran 2009 Çarşamba 11:22
ASUS Apple’ın Tahtına Göz Koydu

İlk Eee PC‘nin piyasaya çıkmasının üzerinden iki sene geçti ve bu cihazın dünya çapında elde ettiği başarıyı gören ASUS yetkilileri hedeflerini büyüttüler. Firmanın gözü Apple‘ın tahtına dikilmiş durumda.

ASUS Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Jonathan Tsang Eee PC’nin gösterdiği tüm başarıya rağmen özellikle ABD’de marka olarak pek tanınmadıklarından yakındı. Asya kaynaklı bir firma oldukları için ister istemez muhafazakar bir yapıya sahip olduklarını belirten Tsang bu yüzden ABD’deki kullanıcıların ASUS markasına biraz önyargıyla yaklaştıklarını söyledi.

Tsang bu önyargıyı Eee PC benzeri hem tasarım hem de yaratıcılık açısından üst seviye ürünlerle kırmak istediklerini belirtti. Bu amaçla hedeflerini yüksek tuttuklarını, Apple’ın bu alandaki hakimiyetini ortadan kaldırmak istediklerini söyledi.

ASUS’un bu söylediği hedefe ulaşmak için daha önünde çok uzun bir yol var. Her ne kadar firma çok çeşitli donanım bileşenleri üretse ve bu alanda dünyanın en önde gelenlerinden biri olsa da, bu yeterli değil. Apple’ın başarısının ardında sadece kalite ve tasarım yok, firmayı her zaman gündemde tutan asıl yeş sektöre getirdiği yaratıcılık ve yenilik. Eğer ASUS bu yönde çalışmalarını yoğunlaştırırsa belki gelecekte bir gün bu hedefine ulaşabilir.

:: ASUS gelecekte Apple’ın tahtını ele geçirebilir mi?

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “ASUS Apple’ın Tahtına Göz Koydu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    yaratıcılık ve tasarım deyince akla gelen ilk firma apple, bunu kırmak çok zor!

" ASUS Apple’ın Tahtına Göz Koydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ASUS Apple’ın Tahtına Göz Koydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ASUS Apple’ın Tahtına Göz Koydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "