Okunma

Asus, Ayda 1 Milyon Nexus Satılıyor Dedi


31 Ekim 2012 Çarşamba 12:22
Asus, Ayda 1 Milyon Nexus Satılıyor Dedi

Asus ve Google’ın son dönemdeki önemli ticari başarılarından biri olarak görülen Nexus 7 tabletinin satış oranları ile ilgili çok açık ve net rakamlar verilmedi.

Asus’tan David Chang, Wall Street Journal’e Nexus 7 ile ilgili konuştu. Nexus 7, Haziran sonlarına doğru 8 ve 16 GB’lık sürümleriyle piyasaya sunulmuştu.

Nexus 7‘deki 8 GB‘lık sürüm şimdi yerini 16 GB‘lığa, 16 GB‘lık ise 32 GB‘lığa bıraktı. Hafızadaki artış, satış rakamlarına da yansıdı.

İlk ay 600 bin, ikinci ay 700 bin, sonraki ay 500 bin gibi rakamlarla satılan Nexus 7, Ekim ayında 1 milyon satışa ulaşmış durumda. Gittikçe artan Nexus 7 satışları, 32 GB’lık sürümün hacimli üretiminin artmasıyla beraber daha da artacak gibi. 

Son olarak 3G destekli Nexus 7‘yi de bünyesine katan Google ve Asus ikilisi, ABD’deki zorlu 7 inçlik tablet yarışında pozisyonlarını daha da güçlendireceklerini düşünüyorlar.

:: Nexus 7’nin satışları sizce daha da artar mı?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Asus, Ayda 1 Milyon Nexus Satılıyor Dedi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  lg Google Nexus gelsin türkiye ye yeter usta…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Asus kurumuş ağaç yapsa alınır..Adamlar yapıyor bilen bilir..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Telekom getiriyormuş beyler az önce bir blog da okudum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyeye gelse alınmaz gidin kendiniz alın

 5. SDN Okuru dedi ki:

  birde türkiyeye gelse

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Peki dünyada ne kadar Nexus satılıyor?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  türkiyeye ne zaman gelicek bu teknoloji harikası ?????

" Asus, Ayda 1 Milyon Nexus Satılıyor Dedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Asus, Ayda 1 Milyon Nexus Satılıyor Dedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Asus, Ayda 1 Milyon Nexus Satılıyor Dedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "