Okunma

Asus ve Gigabyte Barışacak


30 Nisan 2008 Cuma 21:00
Asus ve Gigabyte Barışacak
Güç tasarrufu konusundaki rekabet bir an için gitmesi gereken yoldan çıkarak iki önemli üreticiyi birbirine düşürdü. Bir Gigabyte çalışanının, hazırlanan şirket içi belgelere Asus‘un kullandığı güç tasarrufu sisteminin verimliliği ve sistem bileşenleri kalitesiyle ilgili olarak bazı hoş olmayan sözler sarf etmesi sonrasında çıkan olay, Gigabyte’ın Asus’tan kamuya açık biçimde özür dilemesiyle kapanacak.

Belgelerde Ne Var?

Bahsi geçen belgelerde, Asus anakartların yanına başka markaya ait olan yanmış kapasitörlerin fotoğrafları koyularak hem ürün kalitesiyle ilgili iddialar gündeme getirilmiş hem de iki markanın farklı güç tasarrufu yöntemleri arasındaki rekabete göndermeler yapılmış durumda. Bu konuda bilgi alan Asus ise Tayvan Adil Ticaret Komisyonu‘na başvurmuş ve konuyu mahkemeye taşımış durumdaydı. 1 Haziran tarihli Tayvan gazetelerinde yayınlanacak özür ilanı karşılığında Asus mahkemedeki dosyasını geri çekecek.

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

1 yorum - “Asus ve Gigabyte Barışacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    normal asusta kaliteyi düşürmeye başladı bence Gigabyte kadar kalitesiz olamaz ama…

Geri bildirim