Okunma

ASUS’tan ilk TUF Serisi Anakart


29 Eylül 2009 Salı 13:57
ASUS’tan ilk TUF Serisi Anakart

 

ASUS, SABERTOOTH 55i adlı yeni bir ürünle The Ultimate Force (TUF) serisini başlattı. TUF serisi yoğun hesaplama gerektiren uygulamaların altından rahatlıkla kalkmak üzere tasarlandı. Rakipsiz bir sistem kararlılığı ve dayanım için TUF serisi anakartlar dünyanın en çetin kalite kontrol testlerinden geçiyor. Sağlam malzeme ve bileşenler kullanılarak üretilen TUF serisi anakartlar askeri düzeydeki bu zor testlerden başarıyla sıyrılıyor ve en kötü çalışma koşullarında bile performansından hiçbir şey kaybetmiyor.


SABERTOOTH 55i modeli “Marine Cool” konseptini ve Intel P55 yongasetini temel alıyor.

 

ASUS SABERTOOTH 55i anakartı soğutma yüzey alanını büyük oranda arttıran mikron boyutlarında tırtık dokusuna sahip CeraM!X soğutucu bloğuyla donatılmış. Böylece anakart oldukça yüksek ısıda bile yeterince serin çalışabilmekte. Soğutucu bloğun yapısında kullanılan seramik malzeme bugün uzay ve uçak endüstrisinde de soğutma amacıyla kullanılıyor. Seramik malzemenin sahip olduğu tırtıklı yüzey, standart anakartlar için kullanılan anti-oksidan alaşımlardan daha da etkin bir soğutma sağlıyor. Kısacası sistemde açığa çıkan ısı daha hızlı bir şekilde dış ortama salınabiliyor. Bu da dolaylı yoldan sistem kararlılığını arttırıyor.

Benzersiz CeraM!X mikro-tırtıklı soğutucuyla mükemmel soğutma sağlanıyor.

 

Yedi gün, yirmi dört saat ve yıllarca yüksek performans isteyen kullanıcılar SABERTOOTH 55i’yi mutlaka listelerine eklemeliler. Çünkü bu anakartta askeri elektronik endüstrisinde de kullanılan yüksek kaliteli ve gerekli kalite kontrol testlerinden geçirilmiş parçalar bulunmakta. Örneğin anakartın tüm kapasitörleri 60 derece dolaylarında ani sıcaklık değişimlerine karşı termal şok testinden geçiriliyor.

SABERTOOTH 55i’nin desteklediği E.S.P teknolojisi, işlemci ve belleğe yalnızca gerektiği kadar güç sağladığı gibi PCI Express genişleme kartları ve anakart üzerindeki tümleşik yongalara da aynı teknoloji sayesinde lazım olduğu kadar güç veriyor. Bu da kullanıcıya tasarruf ve serinlik olarak geri dönüyor. Geleneksel lineer güç tasarımlarının verimliliği %60’larda kalırken, E.S.P teknolojisiyle gücün %90’ı faydalı işlere dönüştürülüyor.

:: Bu ürün ilginizi çekti mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ASUS’tan ilk TUF Serisi Anakart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ASUS’tan ilk TUF Serisi Anakart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ASUS’tan ilk TUF Serisi Anakart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "