Okunma

AT&T ve Verizon da YouTube’a cephe aldı!


23 Mart 2017 Perşembe 17:00
AT&T ve Verizon da YouTube’a cephe aldı!

AT&T ve Verizon şirketleri, YouTube’un filtreleme sisteminde yaşanan problemin ardından reklamlarını bu platformdan çeken son şirketler oldu. İki firmanın da yaptığı açıklamaya göre artık YouTube üzerinde iki şirketin de reklamları yayımlanmayacak.

YouTube nasıl bir yol izleyecek?

Öncelikle şunu da belirtmemiz gerekiyor, AT&T ve Verizon’un basın açıklamalarında bu tepkinin sonsuza kadar sürmeyeceği de söylendi. Yani YouTube artık reklamların doğru düzgün videolarda oynatılacağının garantisini verebilirse, iki firma da yeniden YouTube’a reklam verecek.

17-03/23/youtube-sdn-1.jpg

Tabii böyle bir garantinin nasıl verilebileceği şu anda en çok tartışılan nokta oldu. Google konuyla ilgili bir basın açıklaması yayımlamış ve video filtreleme sistemlerindeki problemin çözüldüğünü söylemişti ama reklam veren şirketleri inandırabilmek adına çok daha fazla çalışması gerektiği ortada.

YouTube’da bulunan terörist eylemleri destekleyen, ırkçı konuşmalar ve fikirler içeren uygunsuz içerikler üzerinde büyük firmaların reklamlarının yayımlanması bu kaosa sebebiyet vermişti.

:: YouTube içinde bulunduğu bu durumdan kurtulabilecek mi?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “AT&T ve Verizon da YouTube’a cephe aldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zarara girip batmalı Youtube. Saçma sapan içerikleri görmekten bıktım. Hep çocuk videolarıyla dolu. Hayvanlara zarar veren videoları gördükçe iyice Youtube dan iğreniyorum zaten. Para için canlılara zarar veriyorlar. Birde bu kanalın 5 milyon abonesi var. Videoyu kaldırmışlar ama olsun yine de zarar verdi. Youtube artık yok olmalı tıpkı vine gibi.

" AT&T ve Verizon da YouTube’a cephe aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AT&T ve Verizon da YouTube’a cephe aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AT&T ve Verizon da YouTube’a cephe aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "