Okunma

Atari Online Oyunlara Kayıyor


24 Mayıs 2008 Cumartesi 21:00
Atari Online Oyunlara Kayıyor
İnternetin yaygınlaşıp bağlantı hızlarının katlanarak artmasıyla, online oyunlar da bir zamanlar oyun dergilerinde iki sayfa yer ayrılan ütopik köşeler olmaktan çıkıp, ciddi bir sektör kolu haline geldi. Bunun son örneği, Atari firmasının patronu olan Infogrames Başkanı Phil Harrison‘un son röportajında görülüyor.

Atari Tek Kişilik Oyunları Bırakıyor

Gelecekte yüksek bütçeli tek kişilik oyunlar yapmayacaklarını söyleyen Harrison, yapacakları kaliteli ve yüksek oynanışa sahip yenilikçi oyunların, giriş-gelişme-sonuç şeklinde ilerleyen standart oyunlar olmayacağını kaydetti. Atari firmasının online sosyal oyunlara geçişte lider bir rol oynayabileceğini belirten Harrison, online meslek ve sosyal iletişim modeline doğru kayan oyun endüstrisinde biraz daha sınırları zorlayabileceklerini belirtti.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Atari Online Oyunlara Kayıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Atari Online Oyunlara Kayıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Atari Online Oyunlara Kayıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "