Okunma

ATI Catalyst Yenilendi: 8.3


05 Mart 2008 Çarşamba 22:00
ATI Catalyst Yenilendi: 8.3
AMD‘nin uzunca süredir beklenen grafik kartı Mart ayı sürücü güncellemeleri nihayet yayınlandı. Bu sürücü, resmî olarak dört grafik çekirdeği desteğini sağlıyor ve sistemde CrossFireX teknolojisiyle birbirine bağlı biçimde kullanılmasını sağlıyor. Bunun yanında bu sürücü paketi aynı zamanda melez CrossFire desteğini de getiriyor. Bunun anlamı Radeon HD 3450 grafik kartınızı 780G yongalı bir anakarta taktığınızda, anakarta tümleşik olan grafik işlemcisi ve ayrıca taktığınız grafik kartı, yardımlaşarak performansı artıracak.

Resmi 10.1 Desteği

Bu sürücü paketi aynı zamanda Microsoft’un Windows Vista işletim sisteminin birinci hizmet paketiyle (SP1) gelecek olan DirectX 10.1 teknolojisine yazılımsal olarak da destek veriyor. Aynı zamanda AMD’nin çokça vurgu yaptığı Tesellation teknolojisi de yazılımsal olarak desteklenmeye başlayacak. Bu teknoloji, üç boyutlu sahnelerde düşük çokgen sayısına sahip nesneleri, bir algoritma sayesinde, yaklaşıldıkça daha fazla poligonla gösteriyor ve görüntü ayrıntısını artırıyor.

Bilgi için: AMD
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

2 yorum - “ATI Catalyst Yenilendi: 8.3”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    notebook kullanıcısıyım ati her ay driver güncellemesi veriyor. nvidia da verseydi keşke

  2. SDN Okuru dedi ki:

    olmuyooooooooooooooo

Geri bildirim