Okunma

ATi Radeon HD 4770 Ortaya Çıktı


19 Nisan 2009 Pazar 19:04
ATi Radeon HD 4770 Ortaya Çıktı

HIS tarafından piyasaya sürülen ATI Radeon HD4770 adlı ekran kartı AMD’nin referans modelinden  çok daha farklı. 40 nm mimarisinde bir yongaya sahip olan bu ekran kartı AMD’nin çift yuva (Slot)  kaplayan tasarımından çok daha ince.

Bu oldukça önemli bir gelişme. Çünkü ekran kartı üreticileri ilk aşamada AMD ATI referans tasarımını kullanıyorlar. Ekran kartları yeterince satılınca da kendi tasarımlarını piyasaya sürüyorlar. HIS burada önce davrandı ve diğer ekran kartı üreticilerinden büyük bir avantaj yakaladı. Bu ekran kartının başka ne gibi özelikleri farklı olduğunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.  

HIS Radeon HD4770 yurt dışında 100 Dolar sınırında olması bekleniyor. Resmi çıkış tarihi Nisan ayının sonu. 

 

AMD, ATI Radeon HD4770 adlı grafik işlemciye 4800 serisi ekran kartlarını soğutan bir soğutma sistemi kullanıyor. Bu soğutma sistemi oldukça büyük. Oysa HIS, AMD’nin çözümünü pek kullanmamaya özen gösteriyor. Bize gelen bilgilere göre HIS yine iki yuva kaplayan fakat referans tasarımdan çok daha ince olan bir ekran kartını piyasaya sürdü.

:: HIS ekran kartları ilginizi çekiyor mu?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ATi Radeon HD 4770 Ortaya Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ATi Radeon HD 4770 Ortaya Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ATi Radeon HD 4770 Ortaya Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "