Okunma

ATI XGP Nihayet Geliyor


08 Aralık 2008 Pazartesi 12:11
ATI XGP Nihayet Geliyor

Dizüstü bilgisayarlar için AMD tarafından geliştirilen yeni işlemci, sistem yongası ve ekran kartları barındıran Puma platformu için harici ekran kartı teknolojisi XGP bundan aylar önce duyurulmuştu. Bunun yanında Puma‘nın en çekici özelliklerinden olan XGP ancak bu günlerde raflardaki yerlerini alacak. Şu an için Amilo Graphics Booster ismiyle Fujitsu Siemens tarafından kendi bilgisayarlarıyla satılacak olan XGP, bu sebeple hâlihazırda ölü bir ürün gibi görünüyor. Her ne kadar standart açık olsa da, AMD ile çalışarak bu ürünü ve uygun XGP yuvası alt yapısını sunan tek üretici Fujitsu Siemens durumunda. Halbuki XGP arabirimi birçok Puma platformunu kullanan ürünle beraber gelse ve üreticiler ayrıca XGP kutusunu satsa, çok daha başarılı olurdu.

Ne Zaman Geliyor?

Tahminen AMD‘nin fazla uğraşmaması ve Fujitsu Siemens tarafında şirketin tamamen Fujitsu‘ya dönüşü sırasında yaşanan kriz sebebiyle XGP, yani Amilo Graphics Booster ancak yarın kullanıcılara sunulacak. Fakat en az 1500 Euro tutarındaki bilgisayarlarla paket yapılarak satılacak olan XGP, işin özündeki ihtiyaca göre güncellenebilme yerine “almışken bu da olsun” mantığıyla satılacak.

:: AMD biraz geç mi kaldı?

Bilgi için: Fujitsu Siemens
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" ATI XGP Nihayet Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere ATI XGP Nihayet Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda ATI XGP Nihayet Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "