Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak


12 Ekim 2019 Cumartesi 18:00
Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak

VW Grubu’nun 90’lı yılların sonunda ürettiği en ilgi çekici otomobillerden birisi de, Audi TT. Çıktığı dönemde büyük beğeni toplayan spor otomobil, 2000 yılında “Görevimiz Tehlike 2” filminde de karşımıza çıkmıştı.

Genellikle oturaklı ve sağlam araçlar üretmesi ile bilinen Alman otomobil firmasının ürettiği ilk spor arabalardan olan Audi TT, ilk zamanlarda değişik ve heyecan verici tasarımının yanı sıra bir çok problem ile gündeme geldi.

Yüksek hızlardaki kontrol sorunu ve daha sonra ortaya çıkan elektrik ve motor arızaları ile oldukça kan kaybetti. 2000’li yılların başındaki geri çağırma, 2003 yılında yapılan makyaj ve iyileştirmeler ile biraz toparlandı.

Audi TT elektrikli bir SUV haline geliyor

Ancak, taşlar tam yerine oturmadı. En son 2019 yılında tekrar makyajlanan Audi TT’de beklenilen ilgiyi görmedi. Sektördeki rakiplerin ve spor arabaların artması sonrasında TT satışlarında ciddi bir düşüş görüldü.

Audi TT elektriklenirken fişi çekilecek!

Audi yöneticileri, sonunda yeni TT için bir karara vardı. Auto Express’deki habere göre, TT artık yaşamına elektrikli bir SUV olarak devam edecek.

Aslında bu fikir ilk defa 2014 yılında Audi eski yöneticisi Rupert Stadler tarafından ortaya atılmıştı. Rupert Stadler, TT’yi beş kapılı bir crossover modeline dönüştürme fikrini sunmuştu.

Son yıllarda binek otomobillerin ve spor araçların SUV tarzına dönüştürülmesi bir akım olmuş durumda. Buna Jaguar F-Pace, Porsche Cayenne ve  Lamborghini Urus örnek olarak verilebilir. Bunun yanı sıra, son beş yılda araçların ve Audi’nin elektriklenme süreci de hızlandı. Ayrıca TT’nin düşen satış rakamları firmayı bu konuda ciddi bir biçimde tekrar düşünmeye zorladı. Audi, 2019 yılında bugüne kadar, dünya genelinde, sadece onkibin civarında coupe ve roadster TT satışı gerçekleştirebildi.

Firmadan edinilen bilgilere göre dördüncü jenerasyon TT’nin, eTTron olarak adlandırılması düşünülüyor. Bu söylenti de aracın elektrikli olacağı ihtimalini hayli kuvvetlendiriyor.

Yeni TT ya da eTTron, Audi’nin önümüzdeki beş-altı yıl içinde piyasaya sürmeyi düşündüğü 20 elektrikli araçtan sadece biri. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? TT, bu sefer SUV olarak istenilen başarıyı yakalayabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Elektrikli araçların yaygınlaşması çok güzel bir olay

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Audinin üzerine araba tanımam TT side güzel üzerine fazla düşülmediği için satış azdır

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Spor araba modelinde bir TT ile kalsalardı daha etkiliydi… Hayallerimi elektrikli bir TT üzerine kurmuştum ben :’)

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  nasıl yani ben bu olayı hiç anlamadım

" Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Audi TT küllerinden elektrik ile doğacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
 9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!