Okunma

Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”!


31 Ağustos 2017 Perşembe 12:00
Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”!

Audi, modellerinin panoramik cam tavanlarında gelecekte ince filmler şeklinde güneş pilleri olacak. Bu filmlerin yapımı, güneş enerjisi konusunda ileri gelen firmalarından biri olan Hanergy’nin yan kuruluşu Alta Devices tarafından üstlenildi. Planlara göre 2017 yılı sonunda ilk prototip tamamlanacak.

Bu teknoloji tam olarak ne işe yarayacak?

Projenin faaliyete geçmesiyle, araca entegre edilen ve güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştüren sistem, aracın klima sistemi veya koltuk ısıtıcıları için gerekli olan enerjiyi karşılayabilmesi planlanıyor.

Elektrikli model ürün gamını önümüzdeki yıllarda daha da genişletmeye hedefleyen marka, gelecekte yeni modellerinin çatı yüzeylerinin tamamını bu sistemle kaplamayı planlıyor. Sürdürülebilir bir mobilite sağlamak için bir kilometre taşı olarak görülen bu projenin gelecek aşamalarında, elde edilen enerjinin doğrudan aküyü şarj etmek amacıyla kullanılması da planlanıyor.

17-08/31/audi-solar-roof.jpg

Audi modellerinde kullanılacak “Yeşil Elektrik”, oldukça etkin, ince ve esnek yenilikçi güneş pilleri ile üretilecek. Düşük Güneş ışığı ve yüksek sıcaklık koşullarında da çok iyi performans sergileyen güneş pilleri Kaliforniya’da Alta Devices tarafından üretiliyor.

::Arabanızda böyle bir teknoloji ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    BU TEKNOLOJİYİ MAZDA XEDOS 1996 OLMASI LAZIM SUNROOF DA KULLANIYORDU.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    off bu fikri de nereden bulmuşlar acaba inanamıyoruummm acaba bir rüyamı buu lan olum bu salak saçma haberleri yapacağınıza ofiste tavla oynayın yemin ederim daha çok makbule geçer bizim için…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    tekonoloji olarak iyi guzelde, fakat cirkin duruyor, parasi olan hic kimse boyle cirkin duran araba satin almaz.

" Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni sunroof teknolojisi “Solarroof”! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "